Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitörténik ha megsemmísítek...

Mitörténik ha megsemmísítek pénzt?

Figyelt kérdés
tegyük fel van több 10 millió forintom, és elégetem. akkor ezt pótolja majd az állam vagy mi?
2012. febr. 23. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Miért pótolná? Kifejtenéd mégis milyen alapon pótolna neked bárki bármennyi pénzt ha elégeted?
2012. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyomnak ki újabb pénzt mivel nem hivatalosan vontad ki forgalomból
2012. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

sztem nem úgy gondolta h neki fogja visszadni az állam!


amúgy

1, pénzt megsemmisíteni bűncselekmény, csak a MNB semmisíthet meg.


2, folyamatosan helyeznek forgalomba bankjegyet, hogy milyen logika szerint azt nem tom, de igen vszínűleg előbb utóbb úgyis fogalomba kerül annyi új pénz amennyit elégettél, az már más kérdés hogy szétszórva az országban

2012. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
ugyanaz, mintha bevarrnád a kispárnába.
2012. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Elégetsz 10 hamis millát, és kapsz helyette 10 valódit? Vagy mire gondoltál? :D
2012. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, ez bűncselekménynek számít. No persze csak akkor ha forgalomban lévő bankjegyekről van szó.
2012. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

igen, elégetek 10 millát és forgalomba is van, de hiába buncselekmény ha nem tud rola senki csak te magad.

amugy nincs sok értelme ennek csak ha millárdos valaki.

de az a pénz valami aranyat fedez asszem, ezért ha eltűnik hogy szereznek tudomást rola?

2012. febr. 23. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Az 1974-es Bretton-Woods-i megállapodás óta semelyik pénznek nincs már aranyfedezete...
2012. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"igen, elégetek 10 millát és forgalomba is van, de hiába buncselekmény ha nem tud rola senki csak te magad."


Miért lenne bűncselekmény? A saját pénzeddel azt csinálsz amit akarsz, el is égetheted. Azért én megemlíteném hogy a világtörténelem során ezt még senki nem tette.

2012. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pénz a jegybank tulajdona, szóval nem a tied. Persze még senkit sem csuktak le pénzégetésért, mert nincs olyan hülye a pénzt égetne és feladná magát utána.
2012. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!