Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért takarékoskodnak azok az...

Miért takarékoskodnak azok az emberek a pénzükkel akiknek annyi van, hogy soha nem fogják elkölteni, még akkor sem ha minden nap miliókat költenek?

Figyelt kérdés
Ott vannak a világ leggazdagabb emberei. Más majd éhen hal ök meg ha ezer évig élnének sem fogynak ki a pénzből. Mi motiválja az embert arra, hogy a takarékját olyan magas szintre emelje, és amihez hozzá sem akar majd nyúlni?
2009. jún. 11. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami nekem eszembe jut és értelmes az az, hogy a gyerekeinek is legyen tisztességes öröksége. Amúgy pedig a nagyon gazdagok zöme nem annyira hatódik meg attól, hogy mások szegények, sajna. Tisztelet a kivételnek! Vannak akik milliókat adnak karitatív célokra, bár nem tudom, mennyire lehet azt ellenőrizni, hogy ezek a pénzek tényleg oda jutnak-e ahová szánják.
2009. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nagyon gazdagoknak (a 100 leggazdagabb ember a világon pl.) a vagyonuk nagy része ingatlanban értékpapírban és cégekben van, tehát effektíve nem kézzel fogható pénz, ez inkább az eszmei értéke ezeknek a dolgoknak. És azért nem hiszem, hogy rongyos ruhában járnak, viskóban laknak és minden nap zsíros kenyeret esznek, tehát nem igazán spórolnak, költenek azok magukra és a családjukra bőven. No meg a sok cég, ingatlan fenntartása sokba van. Aztán persze jótékonykodnak is (hiszen iylen szinten az már szinte kötelező), de persze nyilván nem erre költik az összes vagyonukat, vagy mondjuk a felét, hiszen mit kezdenének az afrikai árvák mondjuk egy jachttal, vagy egy londoni villával? Nem igen tudják megenni és nem is költöztetik oda őket valószínűleg. Na meg persze a gyerekre is hagynak valamit. És azért nincs az a pénz amit ne lehetne elkölteni. Ezt mi kisemberek nem igazán fogjuk megérteni, hiszen azt is nehezen fogjuk fel mennyi is lehet 1, 10, vagy 100 milliárd forint, vagy euró. Ez az élet teljesen más, máshogyan kell élni, és más a felfogás is.
2009. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gazdagban is két féle ember van: aki meg tudja tartani a gazdagságát és aki nem. Pl. nézd meg az olyan embereket, akik lottón nyertek milliókat, hogy most hol vannak vagy a TV-ben nyertek nagy nyereményt. Lehet, hogy most ideggyógyászhoz járnak. Nem minden gazdag zsugori, mert amelyik kemény munkával kereste a pénzét, nem fogja elszórni úgy, mint akinek könnyen jött. Nehogy azt hidd a pénzből nem lehet kifogyni. Milliárdokat is el lehet veszteni egyetlen rossz döntéssel akár pl. amilyen egy befektetés. Én nem a gazdagtól sajnálom a pénzt, inkább mindenkinek olyan takarékoskodónak kellene lennie. Hisz ettől gazdag a gazdag. Gondolj bele. Ha nem takarékoskodna, elverné a pénzét, ő is szegény lenne. Téged annyira bánt, hogy pár ember ilyen takarékos? Én inkább attól vagyok kiakadva, hogy vannak emberek, akiknek rengeteg pénze van és ahelyett, hogy normális dolgokra költenék vagy befektetnék, felélik.
2009. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hintalow ***** válasza:

Eggyetértek az előző válaszolóval, a "gazdag" réteg többsége nem azért takarékoskodik mert gazdag, hanem éppen ellenkezőleg, azért tud gazdag lenni, mert takarékoskodik, és hajlandósága van minél több pénz megszerzésére, az ezért való versenyre.

Én például azért nem leszek soha gazdag(abb) mert ez nem motivál.

2009. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!