Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az álláshirdetés nem...

Ha az álláshirdetés nem fényképes, csak simán "önéletrajzot" kér, akkor célszerű-e fotót is ráragasztani vagy inkább ne? Irodai, szellemi munkáról lenne szó.

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a nehéz kérdés kategória, a legtöbb HR-es, akit erről megkérdeztem, azt mondta, hogy ilyenkor nem célszerű fényképes önéletrajzot küldeni, mert ha sok jelentkezést kapnak, akkor az alapján is szelektálnak, hogy fénykép alapján ki szimpatikus és ki nem, míg a nem fényképes önéletrajzoknál csak a tartalmat szűrik. Esetleg ha van külön erre a célra készült, műtermi képed, akkor azt mellékelheted, ugyanis van olyan szakember, akinek meggyőződése, hogy a fénykép nélküli önéletrajzok "gazdája" nem vállalja magát, így a tetteinek esetleges következményeit sem.


Személyes tapasztalat: én csak akkor küldtem fényképes önéletrajzot, ha direkt fényképest kértek, viszont az önéletrajzomban utaltam a LikedIn-es profilomra is az elérhetőségeimnél, ahol viszont már volt fent kép. LinkedIn hiányában tuti, hogy megnézik a Facebook/Iwiw profilodat, úgyhogy akkor ott rendezgesd kicsit a fényképeidet, csak olyat tegyél nyilvánossá, amit szeretnéd, ha a majdani munkáltatód i látna. Szerintem ez jó kompromisszum ilyen esetekre: ha akarnak, találnak rólam fényképet, de mégis inkább a tudásommal, és nem a külsőmmel szeretnék érvényesülni. Öt helyre küldtem önéletrajzot, ebből háromra hívtak be interjúra és végül két állás közül én választottam ki a nekem legszimpatikusabbat.

2012. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Válaszod nagyon köszönöm!
2012. márc. 14. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig függetlenül attól, hogy az álláshirdetés sima "önéletrajzot" kér, mindenképpen fotósra gondol. Előbb-utóbb úgyis ki kell derűlnie, hogy hogy nézel ki, szimpatikus vagy-e a "leendő főnöködnek". Ha nem vagy az, nem fognak felvenni, annyit "nyertél" csak az egésszel, hogy elmehettél interjúzni, időt, energiát pazaroltál rá. Én úgy gondolom, a lényeg, hogy normális képet tegyél fel magadról. Ja és még egy, ezt nem is értettem: "fotót ragasztasz rá"? Ne hülyéskedjél már!!! Az előhivott fotó egy csomó pénz, a kinyomtatott színes meg gagyi. Tudom (!), hogy irodai, szellemi munkára mindenki úgy küldi az önéletrajzát, hogy beillesztett szines fényképe van és email-en átpattintja. De ha levélben akarod küldeni (bár szerintem egy irodai munkánál picit gáz, hogy nem használod a számítógépet (word, levelezőprogram stb.), akkor is szinesben nyomtasd ki a dokumentumot a beillesztett fotóval. U.i: Sok sikert az álláskereséshez! :)
2012. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha reálisan átlagosnak vagy annál jobban itélnek meg az emberek, nem árthat egy hivatalos, igazolványkép az önéletrajz egyik sarkába, mert feldobja. Arra figyelj, hogy ne legyen nagyobb 3x4 centinél, mert elvonja a figyelmet.


Én mindig mellékeltem fényképet, illetve sosem voltam olyan állásinterjún, ahonnan utánna nem kaptam ajánlatot. :)


A tapaszatatom azt mutatja, hogy általában hölgyek dolgoznak a HR-en, így ahogy fentebb is írták, egy igényes kép közelebb vihet az állás betöltéséhez.


Sok sikert!

2012. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!