Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jövő héten megyek üzemorvoshoz...

Jövő héten megyek üzemorvoshoz, addig be kell fizetnem a TB-m?

Figyelt kérdés

December 15.-éig fizette az állam a TB-m, onnantól kezdve elmaradásom van.

Ha minden igaz, jövő hét után felvesznek, majd kell mennem orvosi alkalmasságira előtte.

Addig ki kell fizetnem a TB-m, vagy hogy van ez?



2012. márc. 23. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell,senki nem nézi.
2012. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben hány %-ban vagy biztos? Mert én azt hallottam, hogy kell.
2012. márc. 23. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha semmit nem csináltál TB ügyben:

Az üzemorvossal csak annyiban függ össze a TBd, hogy ő is és a tüdőszűrősök is jelezni fogják, hogy nem vagy jogosult az eü. ellátásokra (nincs TBd) A munkaviszonyod kezdete előtt legalább 1 nappal bejelent a munkáltatód és akkor is kiderült hogy van rendezetlen időszak a TBdben.

Ettől függetlenül az orvosnál ellátnak.

Még az sem biztos, hogy rövid időn belül felszólítanak a rendezetlen időszak tisztázására. Van rá 5 évük, csak 5 év után évül el. Addig viszont ketyeg rá a késedelmi kamat is.

Vagy reszkírozol, hogy hátha nem veszik észre (ennek minimális az esélye) hogy van rendezetlen időszakod; vagy bejelentkezel egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre 2011. december 16-tól.


Ha viszont be vagy jelentkezve eü.szolg.jár. (TB) fizetésre, csak nem fizetted, akkor ezt (hogy nem fizettél) sem az üzemorvos, sem a tüdőszűrős nem fogja látni.

2012. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még nem jeleztem az adóhatóság felé, hogy magam után szeretném fizetni a TB-t. Akkor jövő héten pont teszek az ügy végére.

2012. márc. 23. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!