Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közmunka terhesség alatt?

Közmunka terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapja bérpótló juttatást kapok, eddig még nem hívtak be közmunkára. Kiderült, hogy terhes vagyok. Innentől kezdve ha mégis behívnának, muszáj elfogadnom a közmunkát, vagy ilyen esetben visszautasíthatom anélkül, hogy megvonnák tőlem a juttatást?

Valahol azt olvastam (már nem tudom, hol, és nem is biztos, hogy jól emlékszek rá), hogyha bemutatom a terhességi kiskönyvet, nem kötelezhetnek közmunkára, a 22 ezer Ft-os támogatást pedig továbbra is kapom egészen a szülésig. Igaz ez?

Ha valaki használható információval tud szolgálni, kérem, írjon. Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 26. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát megbüntetni biztos nem fognak érte, ha bemutatod.

Az már más kérdés, hogy a 12.700 forint családiból meg a 25ezres gyesből jobban meg tudsz-e majd élni úgy, hogy még egy gyereket is nevelni kell belőle...

2012. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem írtam, hogy ennyiből fogok élni. Van párom is, aki jól keres... És a félreértés elkerülése végett, nem munkakerülő vagyok, eddig is elvállaltam bármilyen munkát, még ha nem is a végzettségemnek megfelelő, de terhesen nem igazán szeretném az utcán a szemetet szedni...
2012. márc. 26. 16:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se azért írtam, az más, ha van miből, de olyan is van sajnos, akinek ennyi az össz. bevétele, és abból nyomja. Márpedig az már állatkínzásnak is durva lenne szerintem, de hát ilyen emberek is vannak.

Szerintem menj be hozzájuk, mutasd be a kiskönyvet, és mondd el nekik a helyzetet. Azzal nem vesztesz semmit, legfeljebb azt mondják, hogy attól még kell (elvégre sokan dolgoznak sokáig a terhesség alatt is, csak felmondási védelem illeti meg őket).

2012. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Vagy leginkább csak akkor menj be érdeklődni, ha behívnak, hogy ne hívd fel magadra a figyelmet...
2012. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor majd bemegyek és megkérdezem. De hátha tud még itt valaki pontos információt adni. Közben már feltettem a kérdést a gyerekvállalás témakörben is, ott talán vannak olyanok, akik hasonló helyzetben voltak. Mindenesetre köszönöm a válaszodat!
2012. márc. 26. 17:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez jobb ötlet.
2012. márc. 26. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A közmunka előtt kell orvosi alkalmassági.

Az orvosnak mutasd meg a terhességi kiskönyved.

Ha ő alkalmasnak nyilvánít, akkor el kell vállalnod a közmunkát, vagy ha nem, akkor kizárnak az ellátásból.

Nem valószínű, hogy behívnának ha megtudják hogy terhes vagy, mert a közmunka határozott idejű, most felénk 6-8 hónap és valószínűleg nem érne véget a szülési időpontod előtt. Másrészről meg gondolhatják, hogy ha terhes vagy, akkor a közmunka alatt kiíratod magad táppénzre.

2012. márc. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Merre laksz, ha szabad kérdeznem? mert nem mindenütt ugyanúgy állnak hozzá a dolgokhoz sajnos:(
2012. márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, picivel okosabb lettem.
2012. márc. 27. 06:10
 10/12 anonim válasza:

Szia Kérdező!


Sajnos én is ilyen helyzetbe voltam másfél éve. Kirúgott egy multi az állásomból. Nem találtam melót, bérpótlóra kerültem. Besikerült a baba. Simán behívtak közmunkára, az ügyintézőt nem érdekelte. Mondta, hogy sokan "pályáznak" erre, mert így lesz Gyed, tgyás, stb. 5,5 hós terhes koromig dolgoztam :/


Igaza lehet a pár sorral korábban válaszolónak, hogy nem mindenütt egyforma a hozzáállás. velem ez BAZ megyében történt- szerencsére el tudtunk költözni onnan a Dunántúlra. Itt egy barátnőm már a második babát várja így, és nem hívják be, megértik, hogy terhes.

Kitartást Neked és jó babavárást.

2012. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!