Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szándékos károkozásnak minősül...

Szándékos károkozásnak minősül-e, havalaki ellen behajtás van folyamatban és az örökölt lakást azonnal átiratja a hozzátartozója nevére? Többi lent!

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy engem átvertek,kb 1.5millió forinttal megkárositottak, tudomásomra jutott,hogy örökölt,de azonnal a testvére nevére iratta a házat!(banki behajtás is van ellene)
2012. márc. 29. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerü.

Kicsit részletesebben kéne leírnod a szitut, mert nekem nem tiszta hogy mi is van pontosan.


Ha egy házon tartozás van, vagy már behajtás (ezt is bejegyzik), akkor már se átiratni, se eladni nem lehet.


Szóval mire adtál ki másfél milkot? Kitöl? Ki kitöl örökölt? Honnan az infok?

2012. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van szerződésed a kölcsönről, akkor simán megtámadhatod az átírást. Ezt egyébként a bank is meg fogja tenni, és valamiért előbb a bank és valószínűleg csakis a bank fog záros határidőn belül pénzéhez jutni.


Üdvözöllek Magyarországon.

2012. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kölcsönről van szó,hanem csalásról...átvágottstb..milyen kérvénnyel,hogyan tudom megtámadni az átirtást??
2012. márc. 29. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ennyire már nem értek hozzá, erről már ügyvéd tudna felvilágosítást adni.
2012. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha örökölt és rögtön lemondott más javára, az nem lehet szándékos károkozás, mint ahogy az sem, ha egyik tulajdonát átíratja másra. Nincs rajta a jelzálog jogod. Átvert 1,5 millió forinttal, van róla papírod? Van róla bírósági végzésed? Ha nincs akkor nincs mit tenni...
2012. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen van papirom...nem átvert,hanem csalás büntettével hétfőn feljelentem,és még sorolhatom:) viszont a bank már keresi rajta a pénzt,a banknak van már papirja a behajtásról...nekem egy ügyvéd ismerősöm azt mondta,hogy az szándékos károkozásnak minősül,ha ő tudtában volt azzal,hogy ellene behajtás van(bank részről) továbbá valószinűsithetően büntetővégrehajtás is lesz(én részemről) állitólag ha a biroság kimondja,hogy bűncselekményt (többet) követett el,akkor akár megsemmisitheti az örökség tárgyát...vagy valami ilyesmi.....
2012. márc. 29. 15:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze,én tudom,ogy nem pattoghatok amig nincs birosági itélet,de akkor nagyon szivesen elmondom a behajtó cégnek(akik már tavaly óta próbálják rajta behajtani a pénzt)....
2012. márc. 29. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy fedezetmegvonás és bíróságon simán támadható.
2012. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!