Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szponzor szó mit takar...

A szponzor szó mit takar pontosan? Mi a feladata egy szponzornak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul támogatót, mecénást jelent
2012. márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyagilag támogat, vagy nevezhető az is szponzornak aki más egyéb segítséget nyújt? pl. ingyenes előadás, szakmai segítségnyújtás?
2012. márc. 30. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle támogató lehet. Magát a "szponzort" magyarul leggyakrabban pénzzel kapcsolatban szokták emlegetni, a nem pénzeseket csak simán "támogatónak" vagy "partnernek" szokták mondani - de ettől még ugyanúgy lehet használni.


(Bár lehet, hogy csak összemosom az angol sponsorral, ami simán lehet nem pénzes támogató).

2012. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert a szomszédom folyton bele akar rángatni egy MLM-es marhaságba és az agyamra megy, hogy folyton szponzorként emlegeti magát, holott nem vettem észre, hogy bármit is kapnék a cégtől, amiért nem kéne fizetni az agymosáson kívül.
2012. márc. 30. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A szponzor szó mit takar pontosan?"


A támogatás a szó hétköznapi értelmében sokmindent jelenthet. Sportegyesületnél, jótékonysági szervezetnél, rendezvényszervezésnél ez tipikusan pénzbeli támogatást jelent. Például a bwin szponzorálja a Real Madridot rengeteg lóvéval, cserébe a Real Madrid kiteszi sok helyre a bwin reklámjait.


Az MLM üzleti modellben szponzornak azt nevezik, akihez csatlakozol (illetve, ha ő később kilép, akkor az ő addigi szponzora stb.). Tágabb értelemben szponzorodnak számít a teljes felsővonalad. Lehetne részletesebb magyarázatot adni, de miután az "MLM-es marhaság" kifejezést használod, valószínűleg túl sok értelme nincs, hogy neked elmagyarázza az ember. Ha előítéletek nélkül közelítenél felé, akkor nyugodtan megkérdezhetnéd tőle is, hogy mit ért alatta.


"Mi a feladata egy szponzornak?"

Itt most az MLM-es szponzorról beszélünk.

Idejének befektetésével, tapasztalatával, munkájával segítsen a szponzoráltjának az üzlete építésében. Ez neki is anyagilag érdeke. Adott esetben azt jelentené, hogy ha megváltozna a hozzáállásod, és el akarnál kezdeni vele együttdolgozni, akkor ő vállalja, hogy tudása legjavát adja hozzá, hogy te sikeres legyél az üzletben, és ha esetleg úgy ítélitek meg, hogy az ő segítsége nem elégséges számodra, akkor összehoz a saját szponzorával, és te azzal az emberrel fogsz együtt dolgozni.


Abba, hogy az MLM üzletet érdemes-e marhaságnak tekinteni, nem szeretnék belemenni, de feltehetően ő nem tartja annak. Gondolom, te sem feltételezed róla, hogy egy marhaságba invitálna. Ha a szomszédod egy komplett hülye, akkor teljesen mindegy, mibe invitál. Ha viszont úgy gondolod, hogy értelmes ember, akkor valószínűleg érdemes megkérdezned, hogy miért nem tartja marhaságnak, amit te annak tartasz.

2012. ápr. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. Nem előítéletből írtam, hogy marhaság, nem szoktam előre ítélkezni. Már egy éve vajúdom ezen a dolgon, ki is próbáltam, voltam előadáson is. Azért lettem erre az egész dologra mérges, mert ezidáig nem kaptam semmit, még azért sem kaptam meg a jutalékom amit eladtam. Mert majd ekkor, meg akkor, meg ha még bevonsz húsz embert, meg még ha veszel ennyit, meg annyit. Sőt, számlát sem annyiról kaptam, mint amennyit fizettem, hanem kevesebbről. Szóval nem érzem egyenlőnek ezt az adok is kapok is dolgot. Mindenesetre köszönöm, a kérdésemre végül is választ kaptam.
2012. ápr. 2. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Igen. Végülis, amivel te találkoztál, az akár marhaság is lehet.


Ami nem tiszta nekem az írásod alapján.


Egy éve "vajűdsz" vele, adtál már el terméket, és a szomszédod bele akar rángatni? Mibe? Nem vagy "benne"? Úgy adtál el terméket, hogy nem regisztráltál? Kitől kaptál számlát?


Az csak ráadás, de szintén furcsa, hogy egy év után még nem ismerted a szponzor szó jelentését.

2012. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!