Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most ez hogy van az Apehnál?!...

Most ez hogy van az Apehnál?! HEELP!

Figyelt kérdés

Magamnak kell fizetnem az egészségügyi biztosítást.Bejelentkeztem az Apehnál,kaptam is nagy nehezen egy csekket,de még nem küldtek másikat,pedig kellett volna szerintem.Most ilyenkor mi van?!Nem küldik havonta?

(Egyáltalán munkanélküliként kell fizetni? Ha alkalmi munkám van akkor mi a helyzet?)



2012. ápr. 5. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Asszem pontosan ezt kell fizetni: egészségügyi szolgáltatási járulék
2012. ápr. 5. 14:37
 2/7 anonim ***** válasza:

munkanélküliként is kell,ha alkalmi bejelent a munkaadó?

én egybe kaptam a 12 havit,postan küldték.

2012. ápr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Alkalmisként elvileg bejelnet,de nem tudom fizetnek-e utánam...
2012. ápr. 5. 14:46
 4/7 A kérdező kommentje:
???
2012. ápr. 5. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha idén jelentkeztél be, akkor már nem küldenek automatikusan csekket, külön kell kérned.

Az APEH honlapján van nyomtatvány kitöltő, abból töltsd le a "csekk" elnevezésűt. (ha nincs a gépeden az ÁNYK keretprogram, akkor először azt töltsd le)

A nyomtatványban a 124-es kódú Egészségbiztosítási alap-ot kell kiválasztanod, és ott kell majd megadnod az igényelt darab számot (érdemes 1-2-vel többet kérni, mint amire szükséged van)

Munkanélküliként akkor nem kell fizetni, ha pénzbeli ellátást kapsz a munkaügyi központtól, vagy foglalkoztatást helyettesítő támogatást (régebben BPJ) az önkormányzattól, vagy ha kérelmedre az önkormányzat szociális és vagyoni helyzeted alapján rendezi a TBdet.

Az alkalmi munkavállalás (egyszerűsített foglalkoztatás) nem képez biztosítási jogviszonyt, nem jogosít az eü. ellátásokra; ugyanúgy kell rendezned a Tbdet, mintha nem lenne alkalmi munkád.

2012. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a honlapon pontosan hol találom ezeket? Nem találom :(
2012. ápr. 5. 23:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Mégis megvan! Köszönöm szépen :)
2012. ápr. 5. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!