Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külfüldön (Eurós országokban...

Külfüldön (Eurós országokban pl), milyen módon takarékoskodnak az emberek? Milyen magtakarítási programokat használnak, mibe fektetnek be?

Figyelt kérdés

Külföldi bankokban 1-3 %-os banki kamatok vannak. Nem hiszem, hogy az emberek ezeket használva rakják félre a pénzüket.


Akkor mégis mit csinálnak?



2012. ápr. 9. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy spórolunk mit otthon bárki.

-villannyal

-kajákkal

-olcsóbb dolgokat veszünk meg. stb.

2012. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok ember saját vagy családi vállalkozásban dolgozik. Ebbe visszaforgatják a megtakarítást.
2012. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, leírom részletesebben. Magyarországon most egész jó banki kamatok vannak, mert magas a jegybanki alapkamat, de ez valószínű nem marad így mindig. Most viszont megéri bizonyos bankok betétjeiben fialtatni a pénzünket. Befektetési életbiztosítást viszont nem biztos, hogy megéri kötni, mert óriási költségekkel működnek, simán lehet, hogy a 15-20 éves futamidő végére a hozamokat kioltja az infláció. Önkéntes nyugdíj számla dettó. Vannak még egyéb lehetőségek, mint Tőzsde, FOREX, de ehhez csak nagy tőkével és kockázat tűréssel érdemes nekiállni. Kötvények maradtak még esetleg. Most ennyi jut eszembe.


Arra vagyok kíváncsi, hogy külföldön hogyan oldják meg az öngondoskodást az emberek? Nyilván nem bankbetétbe teszik a pénzüket évi 1%-ra... Nyugaton olcsóbbak a biztosítások? Jobbak a brókerek, kevesebb jutalékért dolgoznak? Vagy más, jobban dolgozó befektetési, megtakarítási formák vannak, amik itthon nincsenek elterjedve?


Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2012. ápr. 10. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak innen, a határon túlra nyúló üzletek is, amelyekbe külföldiek ugyan úgy beszállhatnak, és amivel sokkal többet kereshet, mint bankbetétekkel. Persze csak ha van ott internet, és banki átutalás. Az meg melyik országban nincs. :)
2012. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én skóciában élek és ISLA számlát használok, a kamat évente változik és megvan adva a maximum összeg amit betehetsz. Le lehet kötni a pénzed 1től 3 évig (azt hiszem a 3 a maximum). Minden év Március 31én van kamatfizetés. Minden bank más kamatot ajánl, viszont a kamat után nem kell adóznod. Nagyon nem értek a banki dolgokhoz (sajnos:( ) de így évente kb 30ezer forintot lehet összespórolni. Nem nagy összeg, de mivel én sosem tudtam spórolni, nekem soknak tűnik:)
2012. ápr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kapo1588 ***** válasza:
külföldön olcsóbbak a biztosítások.. németországba pl nagyon elterjedtek. és igen tolják itthon is hogy mindenki kössön csak itthon többszöröse a kezelési ktg és a többi költség mint németbe.. szerintem ott jobban elterjedt a befektetési alapok hassználata is. itthon mindenki bankbetétet használ.. ami igaz most jó de ha belegondol az ember hogy van egy 5,5 %os infláció már annyira nem király szerintem..
2012. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!