Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak nem-dohányzó alkalmazotta...

Csak nem-dohányzó alkalmazottat vennék fel, bele lehet ezt írni álláshirdetésbe, illetve interjún rákérdezni?

Figyelt kérdés

Egyrészt allergiás vagyok a cigifüstre, így nem tudnék olyan ember mellett dolgozni, aki "bűzlik" a cigifüsttől, másrészt nem akarom, hogy óránként kimenjen negyed órára (üzlet a másodikon van, szóval le-föl, elszívni..), nem azért fizetek, hogy cigizzen.

Harmadrészt néha be kell vinnem a 2 éves gyerekemet dolgozni, és nem akarom, hogy ebben nevelkedjen.


Szóval csak olyan embert vennék fel, aki nem dohányzik, de nem tudom, hogy ez diszkriminációnak számít-e, és rá lehet-e kérdezni...

Én a munkaszerződésbe is beleírnám, hogy a cigizés automatikus felmondással jár, de ezt sem tudom, hogy szabályos-e.


Segítség, vagy megoldás?


2012. máj. 4. 10:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
73%
Az álláshirdetésbe beírhatod. Több ilyet láttam már. Ez nem diszkrimináció. Az interjún is rákérdezhetsz, ezzel nem sértesz személyiségi dolgot, nem vallási vagy faji kérdés. Ma már szinte sehol nem lehet dohányozni. Így nem lehet gond, hogy te ilyen feltételeket szabsz.
2012. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Nyugodtan bele írhatod. Nem csak most a szigorítás óta, de előtte is lehetett ez kritérium. Bár én is dohányzom, attól függetlenül megértem, mert ez egy rossz szokás, amit nem szükségszerű az embernek magával vinni a munkahelyre.

A kiskorúak dolgoztatása viszont büntetendő. :-)

Na jó, csak vicceltem, bocs. :-D

2012. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Khm... érdekes vélemények

Ne írd bele!! Ez bizony diszkrimináció (valakit a szokásai alapján ítélsz meg). Megérthető, amit írtál, de ezt akkor se így szűrd ki - személyes interjún úgyis kiderül, hogy dohányzik, vagy nem.

2012. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A munkahely "gyerekbarát" van egy gyereksarok, ahol a vevők gyerekei is játszhatnak, és az enyém is, szóval ne izgulj, nincs rosszul tartva :D


Érdekes az, hogy ilyen ellentétes választ adtatok.

Utolsó: Hogy tudnám kiszűrni állásinterjún? Akkor ha büdös hajjal, ruhával jön be, akkor nyilván könnyű, de ha erre az alkalomra "kiöltözik", akkor nem igazán lehet.

2012. máj. 4. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:
arra meg ott a próbaidő...
2012. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy írnám be: nem dohányzók előnyben. Semmi diszkrimináció nincs benne. Nagyon sokan visszaélnek azzal az "előnnyel", hogy bagóznak, mert így több szünet "jár" nekik.
2012. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A munkaszerződésbe ne írd bele! Azzal gondok lesznek egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával.


Ennek megoldására létezik a próbaidő. Pontosan ilyenekre találták ki. Mivel munkaközi szünetet biztosítani kell a dolgozónak, ezért az szolgál a bagózásra, nem pedig óránként 10-15 perc. Azt viszont megkötheted, hogy azt a cigit hol szívhatja csak el.

Ha cigizik, akkor enni nem fog (nem lesz rá ideje), ha eszik, akkor pedig nem fog tudni cigizni...:)

2012. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
írd bele a feltételekbe. te döntöd el hogy kit veszel fel, ha nem tetszik valami elmenhet, jön helyette más 100 ember... sajnos ezt fújják a trendek nekünk is ezt osztják, de tényleg olyan embert nincs értelme felvenni akit nem akarsz mert akármi.
2012. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Azért egy apróság, minden dolgozónak JÁR óránként 5 perc szünet. Az, hogy a dohányos ezt ki is veszi, míg a nemdohányzó tipikusan nem, nem a dohányos bűne.
2012. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt természetesen NEM ÍRHATOD BELE a munkaszerződésbe, mivel ez egyértelmű diszkrimináció!


Viszont egyrészt ha te megszabod, hogy dohányozni tilos a munkahelyen akkor tilos. Aki ezt megszegi azt ki lehet rúgni azonnal, illetve a próbaidő alatt 100%, hogy kiderül, az alatt pedig indok nélkül is ki lehet rúgni bárkit.


Illetve az interjún se kérdezz rá szerintem, sokkal diszkrétebb az interjú végén megkínálni cigarettával a delikvenst kifele menet és ha nem dohányzik úgyis azt fogja rá válaszolni, hogy kösz, nem dohányzom...

2012. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!