Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkában a munkaruhát...

Diákmunkában a munkaruhát nekem, vagy a munkáltatónak kell állni?

Figyelt kérdés
Diákmunkát vállaltam a Tescoban, mint kasszás az egyik haverommal. Neki azt mondták a telefonban, hogy 1500 Ft-ot vigyen a munkaruhára, nekem viszont nem is említették ezt. Egy másik haveromnak meg a fizetéséből vonták le ezt a pénzt munkaruha címén. De elvileg a munkaruhát a munkáltatónak kell állnia, nem a munkással megfizettetnie nem? Nem tud erre valaki valami jogszabályt, esetleg bármi más frappáns választ, amivel indokolhatom az állításomat?

2012. máj. 6. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerződésedben benne kellene, hogy legyen, hogy ki fizeti.
2012. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de megkérhetlek majd, hogy mesélj? Én még nem töltöttem a 18. évemet, de egyszer mindenképpen kipróbálnám majd én is a kasszázást a Tescoban.. :D
2012. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát először is elmentünk a Rébuszba 3-ra erre az orientációra. Kaptunk egy rakat papírt, ugye a szerződések meg minden, amiben vagy 600x le kellett írni a neved, címed, születési évszámod, taj számod, diákigazolvány és adószámodat. A végére már kívülről tudtam minden kártyám számát :D Leírták, hogy mik a kötelességeink (felhívták a figyelmünket NAGYBETŰKKEL arra, hogy a dezodor használata kötelező :D), elmagyaráztak mindent elejétől a végéig. Aztán kaptunk egy rébusz számot, és leültünk átfutni a munkaszerződéseket - mindenki egyesével az ott dolgozókkal, akik aztán megkérdezték, hogy mikor tudnánk begyakorolni, és hol. Majd ezután be kellett magunkat írni egy füzetbe, hogy mikor érünk rá dolgozni, hol meg ilyeneket. Aztán az óvadéki szerződéssel és az 1500ft-al (mert a munkaruhára befizetett 1500ftot visszakapjuk, ha már nem dolgozunk ott, és jó állapotban visszaadjuk a pólót) kifele menet megkaptuk a munkaruhát és mehettünk a dolgunkra. Mindez cirka másfél órát vett igénybe. Én most megyek majd 10-re begyakorolni, azt nem fizetik. Aztán remélem holnaptól meg már lesz rendes munka.


A fizetés meg BRUTTÓ 535 ft/óra nem pedig nettó. Azaz az összfizetésből lejön 16% szja, 1,5 % szövetkezeti járulék, 10000 ft-ig 5% afelett maximum 500 ft ilyen balesetbiztosítási adó, és az első fizudból még levonnak 1000 ft szervezeti tagságot, hogy a rébusz tagja lehetsz, de ezt a pénzt ha kilépsz a rébuszból mert már nem vagy diák, visszakapod. Szóval kb szarér-hugyér dolgozol, de ugye a pénz kell, ezt meg már megszokhattuk a diákmunkánál.

2012. máj. 8. 07:55
 4/18 anonim ***** válasza:

*Húúú* Kedves "Kérdező"! (A kíváncsi előző vagyok)


Szavakhoz nem jutok, nem gondoltam volna, hogy ilyen részletesen leírsz nekem mindent. Rettentően hálás vagyok neked ezért, nagyon szépen köszönöm. Félre is rakom egy jegyzettömbbe. Valóban nem sok pénzt kapsz, azért amit majd csinálnod kell egész nap, úgy hogy az emberek stresszes napjait lehet, hogy majd rád is "ragasztják". Én tulajdonképpen csak hasznosan szeretném majd eltölteni az időmet és legalább gyűjtögetném a pénzt is. Mivel árufeltöltő munka jóval kevesebb, mint kasszás meló, és a kasszás munka van hogy hosszútávú is lehet, míg az árufeltöltő nem igazán, csak alkalmi :)

Még egyszer köszönöm szépen, hogy megosztottad velem, ami ezidáig lezajlott, ha megkérhetlek (és természetesen csak ha szeretnél), mesélhetnél mi zajlik a begyakorláson, majd a rendes munkánál. Én kíváncsian várom. :)


Azt még szeretném megkérdezni, ha nem probléma, hogy mielőtt bementettek előtte nem volt semmi? Mármint jelentkeztettek a munkára és utána behívtak? Én velem az történt még tavaly december környékén, hogy bementünk az irodába, mert szerettünk volna szerződést kötni (konkrét munkát ekkor még nem néztünk ki) és azt mondta a nő, hogy ha majd lesz munka és arra megyünk, akkor előtte kell szerződést kötni. Miért nem lehetett akkor? Anyááám.. :-D

Na mindegy, nem untatlak...


Kívánok neked Szép napot, Jó munkát, és a legfontosabbat még: KITARTÁS!!!! :))

2012. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Na, hát válaszolva arra, hogy mi volt: bementem 10-re begyakorolni. Számomra ekkor derült ki, hogy nem is egyeztetett a rébusz a Tescoval, mert nem tudták, hogy megyek. De akkor minek kérdezték meg, hogy mikor tudnék begyakorolni?? Aztán le kellett matricáztatni minden terméket amit a Tescoban kapni lehet és kérdezték hoztam-e lakatot, mert hogy csak saját lakattal zárható a szekrény. Mondtam, hogy nem és felküldtek a személyzeti irodába, hogy ott letehetem a cuccom. Nos ott természetesen senki nem volt, bolyongtam, kerestem egy másik irodát, és mondták, hogy várjak kitartóan, ha nem volt a személyzetiben senki. Oké vártam, vagy negyed órát, mire arra tévedt az egyik nő (aki amúgy nagyon kedves volt, mint úgy umblock mindenki) és mondta, hogy akkor rakjam le náluk a cuccom, és majd a személyzetis átviszi az ő irodájába fél1 után mert ők akkor mennek el. Jó aztán leküldtek a személyzetis csajhoz, ő meg elvezetett a vezérpulthoz ahonnan elküldtek egy kasszához, ahol már dolgozott egy rutinos kasszás. Jó másfél-két óráig néztem (és közben magyarázta is a nő), hogy mit kell csinálni majd nekem is csináltak kódot, hogy be tudjak lépni a kasszába és én is csináltam. Ekkor jöttem rá, hogy ennyi pénzért mennyi mindenre kell figyelni és hogy azért nem olyan egyszerű (szvsz jobban megfizethetnék, mivel nagyon nagy a hibalehetőség). Aztán mikor ment ebédelni a nő, akkor mondtam h jó akkor én is megyek, és ennyi volt. Nem kellett semmilyen papírt aláírni, nem tudtak semmit, annyit mondtak, hogy majd a Rébusz hív ha van meló, mást nem tudok tenni. Ekkor két kérdés merült fel bennem:

1. Miért fizettették ki előre a munkaruhát(meg amúgy is, munkaruhát a munkáltató állja normálisabb helyeken, nem a dolgozó), ha nem is tuti, hogy lesz munka

2. Na aztán én várhatok a rébusz hívására


Úgy döntöttem, majd én csesztetem a rébuszosokat, hogy hívjanak, mert nem úgy ismerem őket, mint akik nagyon kapkodnának hogy nekem legyen melóm. Ja és a legszebb, hogy nekem azt mondták, hogy ahol én voltam tegnap, oda mindenki harcol hogy bejusson, pedig az orientáción csak mi 2-en a haverommal akartunk abba a Tescoba menni, mindenki más pedig egy másikakba. Tehát most a haragos tudatlanságban vagyok, és a Rébuszt fogom zaklatni, hogy hívjanak vagy adják vissza a pénzem, mert nem azért cseszek el rájuk ennyi időt és pénzt, hogy utána ne lássak semmit viszont.

2012. máj. 9. 08:29
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja és igen annyi volt, hogy neten jelentkeztem, felhívtak, kérdezték kb mikor érnék rá, mondtam h délelőttönként hétköznap, azt mondták az nagyon jó, és mondták h hétfőn 3kor van orientáció a moszkva téren.
2012. máj. 9. 08:30
 7/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen ezeket a kimerítő, részletesen válaszokat, tudnád hányszor nézem meg, hogy válaszoltál-e már... :D


Én 3 szövetkezetbe vagyok jelenleg, de a Rébuszhoz lehet majd csak ha 18 leszek, akkor szeretnék belépni, bár lehet akkor sem, ha ennyire **** szövetkezet.


Azért ez durva, hogy a Rébusz nem is egyeztetett a Tescoval így téged nem is vártak és te meg úgy állítasz be hozzájuk.


Megkérdezhetem véletlenül ez melyik Tesco, amiért állítólag ekkora harc folyik? :DD


Egyébként nagyon jól teszed, hogy a nyakukra jársz, mert sz*rni fognak rád. Több 100ezer diákjuk van, miért pont te jutnál az eszükbe, ha még arra sem vették a fáradtságot, hogy egyeztessenek a Tescoval, h mész.. Tehát járj nyugodtan a nyakukra, és jól is teszed! Ez a dolguk! :)


Én amikor első alkalommal mentem dolgozni a Tescoba, szerencsére nem kellett bolyonganom, mert felhívták telefonon az osztályvezetőt akihez kerültem, onnantól ő mindig jött irányítani engem. Később mondjuk már nem így volt, mert átmentem a személyzetin aláírva minden jelenlétit, és onnantól amerre mész... Tehát az egész Tescoba kereshetem hátul az osztályvezetőmet, akit először kaptam. (Hát ha nem is őt kellett volna keresnem, mert nincs bent, nem tom mi lett volna)


Mint említettem, én is szeretnék majd beleszagolni a kasszás munkába, de nagyon tartok tőle sajnos. :D

Félek a pénztől és ezt ne szó szerint értsd (:D), mármint attól félek, hogy rosszul adok vissza, vagy ilyesmi és a vásárlók meg kicsapnák a balhét. Meg, hogy nagyon sok mindenre kell figyelni. Anyáám... :D

2012. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Na mi újság? Nagyon eltűntél.. :D
2012. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bocsi csak dolgom volt :D Szóval hát még mindig nem melóztam pénzért, mivel a kedves tesco szinte csak hétvégére kér embert, meg én főleg 4-6 órákat tolnék fősuli mellett ugye, de hát csak 8 órákat kapok, a jó 4-5 órákat meg nem nekem adják, így nem tudok mit tenni... Eddig jó tapasztalataim nincsenek :S
2012. máj. 14. 19:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom nagyon... Remélem azért előbb-utóbb lesz valami változás a pozitív irány felé.. Sok szerencsét, aztán ha valami lenne, szívesen mesélhetnél, mert én kíváncsian várom. :D A Rébuszt én szerintem meg elkerülöm... :D
2012. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!