Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik esetben kapok többet...

Melyik esetben kapok többet az arany ékszereimért, ha eladom, vagy ha zálogba adom és nem váltom ki? (Van közöttük egy fülbevaló, amiben cirkóniumkövek is vannak. )

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Eladás..
2012. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A cirkóniumkövek értéke a 0-val egyenlő kb.

Add el inkább, ahol nagy összegért beveszik nyersanyagnak, jobban jársz.

2012. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha eladod. Viszont míg a zaciban perceken belül kapod a pénzt, az eladás sokáig tarthat, mire találsz vevőt.
2012. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beviszi egy arany kereskedéshez, ahol felvásárolnak törtaranyat és perceken belül megkapja az árát.
2012. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eladni felvásárlóhelyen gondoltam, nem akarom vevő keresésével tölteni az időt. Így is az eladással járok jobban gondolom, nem a zacival.
2012. máj. 7. 08:52
 6/7 polarbeer ***** válasza:

Ha még megvannak a holmik, akkor 2 dolgot hadd mondjak:


Lehetőséged van feltenni a vatera.hu-ra. Felrakod mondjuk 1 Ft-ra az egészet, a vaterán annyi a pénzéhes, aranymániás nyerészkedő, hogy biztosan a lehető legmagasabb árra feltornásszák neked. Csak vigyázz, hogy vagy személyes találkozót intézz (de mondjuk ne a VIII. kerületben), vagy előre utaljon a majdani nyertes. Ezt a vaterán be tudod állítani amikor rakod fel a terméket.


Ha nem bízol a vaterában, akkor ékszerboltba vidd be! De vigyázz!!!! Minden ékszerbolt a saját maga árán veszi be az ékszert, egyszer találtam egy fülbevalót, képzeld el, hogy 1 utcán belül mondtak rá 5800 Ft-ot, 8000 Ft-ot, és 10300 Ft-ot is!!!!!

Mivel ez nagyobb tételnek hangzik a Te esetedben, érdemes bemenni valami jól fizető, fővárosi ékszerboltba. A zálog pedig eszedbe ne jusson! :)

És ezt ajánlom:

[link]


Első körben vaterára tenném fel a helyedben, mert ott a cirkókövekért is adnak pár forintot, az ékszerboltban automatikusan kiveszik. Viszont a vatera hátránya, hogy a vételár 6 %-át a vatera.hu "lenyúlja", és nem azonnal, hanem kb. 1 hónap múlva látsz pénzt. Míg az ékszebolt egyből fizet.


Dönts, és járj jól!

Üdv.: polarbeer

2012. jún. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A zálogház nekem csak annyit mondott elvesztettem késő.Semmi olyat,hogy az után is kaphatok pénzt.Pár éve és egy fillért sem adtak.Késő mentem nagyon és már időn túli volt.Akkor engem most lehúztak??:(
2023. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!