Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalás miatt pénzbüntetést...

Adilari kérdése:

Csalás miatt pénzbüntetést kaptam! Kaptam részletfizetést amivel úgy néz ki kések egy hónapot! Ez nagyon nagy baj? Vagy elnézik? FONTOS!

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ilyenkor egy összegben kell kifizetned a büntetést ha meg nem fizetsz le kell ülnöd..
2012. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor sem nézik el ha csak kések?
2012. máj. 11. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fognak másnap hűvösre tenni, de ha a felszólítások ellenére megszűnik a kifizetés akkor bizony eljárás indul és valóban börtönbüntetés lehet a vége.

Jobban teszed ha jelzed a követelő szerv felé hogy nem tudsz fizetni és késni fogsz vele, mert ha nekik kell kezdeményezni akkor már nem cicóznak.

2012. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked!Csak 1 hónapot csúsznák vele,mert gyerekeimre kellett a pénz!Én is erre gondoltam ha írok a törvényszéknek ahonnan a csekket küldték talán elnézik!
2012. máj. 13. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:

nem küldenek felszólítást, egyetlen darabot sem, nem hogy többet, hiszen a részletfizetésről rendelkező végzésben külön kiemelik, hogy ha késedelembe esik az ember, akkor a teljes fennmaradó összeget kell egyben befizetni, stb... tehát azonnal az átváltoztatásról intézkednek a bírónál, és már csak az erről rendelkező végzést kapod meg, viszont nem egy havi késedelem esetén, simán várnak akár kettőt, hármat is, és ha veszi a fáradságot az ember, és felhívja őket a problémájával, még segítőkészek és megértőek is tudnak lenni - persze nem rendszeresen, de az egyedi eseteket tolerálják, ha okkal és kellő alázattal keresi meg őket az ember... (kollégámnak nemrégiben négyhavi késedelmet néztek el, persze megvolt az oka rá, hosszú kórházi kezelése felemésztette az öszes tartalékát).


/tudom, hogy a kérdés régi, és nyilván már megoldódott, de idetalálhatnak más, hasonló problámára választ keresők is, azért osztottam meg a tapasztalataimat./

2014. júl. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!