Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet nyerni...

Szerintetek meg lehet nyerni az 5-ös lottót? Sokszor hallom hogy buherálva van.

Figyelt kérdés

azért ebben a topikban tettem fel mert ez a leglátogatottabb a szerelem/szex kategória után, és itt vannak az értelmesebbek, sztem...


amugy azt hallottam hogy az euro lottó azért nem forgalmazza a sorsjegyeit magyarországon a szerencsejáték zrt-n keresztül, mert nem tiszta nekik a jómaagyar lottóhúzás...


meg hogy nálunk délben van a tranzitzár és csak este a sorsolás...más helyeken pedig a sorsolás előtt 2 perccel...



2012. máj. 12. 12:41
1 2
 1/17 Panda Péter válasza:
68%
hidd el, a jó öreg matematika megoldja a dolgot. elhanyagolhatóan kicsi az öttalálatos esélye.
2012. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

de amugy nincs hackkelve a rendszer?egy gép simán kidobja estig azt a kombinációt amit nem húztak be az emberek....

aztán meg elosztják a zárt részvénytársaságban...

nem tudom h így van e de nem lepődnék meg ebben az országban...

2012. máj. 12. 12:49
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem így van...
2012. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
honnan tudod?
2012. máj. 12. 12:54
 5/17 anonim ***** válasza:
42 millió az 1-hez az esélye, hogy nyernek. Szerintem ennyi szelvényt nem vesznek egy hét alatt, még talán a 10%-át sem. Ha beleveszed az esetleges azonos szelvényeket, akkor a lehetséges számok 90%-át meg sem játsszák. Így a sorsoláson is magas az esélye annak, hogy olyat húzzanak amit senki nem talált el.
2012. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Panda Péter válasza:
100%
technikailag természetesen megvalósítható, de mondom, ilyen trükkök nélkül is megéri nekik. ahogy a kaszinónál, itt is mindig a bank nyer. összeesküvés elméleteket persze lehet gyártani, csak értelmetlen.
2012. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Hát nézd, rohadt pici az esélye annak, hogy megnyerd az ötös lottót.

Az ötöslottóban 90 szám közül kell ÖTÖT választanod. Akárhogy is számolom, ez kerekítve 1:44000000-hoz, vagyis 2.27×10^-7% (kb. 0.000000227%).

Mi még 7-ben matek szakkörön kiszámoltuk, hogy ha az összes lehetőséget kiraknánk az ötöslottónál, és abból persze 1 nyerne, akkor is nagyon nagy mínuszban lennénk, szóval kb. az 2/3-át nyernénk vissza annak, amit befektettünk, ami nagyon nem nyerő.

Ja, és hogy ne csak olyan dolgokat írogassak, ami negatív:

Előbb leszel ötöslottó nyertes, mint írsz hibátlan Zrínyi-t/Gordiuszt. :P (Persze ez a korosztálynak szól, mi anno 7-ben számoltuk ki, ami ugye annak a korosztálynak még Zrínyi, később lesz Gordiusz.)

2012. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Vegyél 45 millió szelvényt, töltsd ki mindegyiket különböző variációval. Ez 45 000 000 x 225 = 9 900 Millió forintodba fog kerülni, de tuti a nyerés... kivéve ha valamit elszámolsz és nem küldöd játékba az összes kombinációt
2012. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
60%
Az a déltől estig tartó időszak mindenesetre elgondolkodtatja az embert. Mire kell? Ha nem kell, miért van?
2012. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

hát ezaz...de mondjuk nem pont a matekos részére gondoltam mert azzal tisztában vagyok, hanem hogy ha megnyerném akkor azt megkapnám-e...

mert egy újságban azt írták hogy 3 000 000 000 ft elég egy hadsereg toborozására akár egy kormánydöntéshez...

amit ugye nem hagyhatnak...

2012. máj. 12. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!