Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet mobiltelefonos...

Hogy lehet mobiltelefonos BAR/adós listáról lekerülni, ha nem a férjemé az adósság?

Figyelt kérdés

A férjem testvére 2001-ben csinált egy adósságot a Pannonnál. KIfizetetlen előfizetési számlája volt, gondolom. Akkor még a férjemmel egy lakcímen laktak (papíron). Most 2009-ben a férjem céges flottakedvezményéhez (Voda) családtagok is csatlakozhatnak. Mikor bement a Voda-hoz a férjem intézkedni, akkor derült ki ez az egész. A férjem az adósságról nem tudott, ráadásul sajnos közös a lista. Ezért,ha a szóban forgó előfizetést akarjuk igénybe venni, akkor 40.000ft kauciót kell fizetnünk előfizetésenként, amire (bár 3 hónap múlva lebeszélhető egyszerűen nincs keret. (A férjem tök átlagos fizetése mellett GYES-ből élünk)

Nagy szükségünk volna mind egy új telefonra (elég rossz állapotban vannak a régiek), mind pedig a kedvezményes percdíjakra (remélem a GYES mellett lesz némi vállalkozásban végezhető munkám, jól jönne a kedvező előfizetés)


A telefonelőfizetés elintézésének határideje 2009 július 16. Kérlek, segítsetek!


2009. jún. 27. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
elvileg ha a férjed testvéréé az adósság, akkor a párod nem lehetne fekete listán. Ilyenkor verni kell az asztalt, felhívni az üfszolgálatot stb. nálam is volt már olyan üf (nem vodás vagyok) akire azt írta a rendszer, h fekete listás, aztán néhány telefon után kiderült, h mégsem.
2009. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk én is mondtam neki, hogy nem kellene annyiban hagyni az ügyet, hiszen ez egy 8 éves adósság adósság. A tesóját szerintem levadászni esélytelen,mert Pesten lakik (mi Pécsett)ráadásul a telefonszámán elérhetetlen.

Merre menjünlk? Írjak valamit a VOdának?

2009. jún. 27. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 8 éves, akkor már le is kellett volna kerülnie. Ha jól tudom, 5 év után törlik az embert a BAR-ról. (Tudom, mindjárt jönnek az okostojások, hogy az igazából KHR)

Főként, ha semmi köze nem volt az adóssághoz. Csatlakozom az előttem szólóhoz: verni az asztalt keményen. Lehet a Pannonnál is, esetleg egy banknál kérni egy BAR kimutatást, és annak utánanézetni, hogy ez így nem teljesen jó.

2009. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a bar lista meg a feketelista azért kicsit más! egymáshoz semmi közük nincs. A Bar lista a banki tartozás a fekete meg mobiltartozás:-)
2009. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem tudtam a hivatalos nevét, tényleg csak a feketelistán volt rajta. Ez elvileg egy közös lista, megvan mindhárom mobilszolgáltatónak. Na erről szeretnénk lekerülni. Van ennek valami módja?
2009. jún. 28. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!