Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék jár...

Álláskeresési járadék jár ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Rendes felmondás esetén munkavállaló részéről. Tudom, régen ilyen esetben 3 hónapig nem járt munkanélküli, de most, hogy egyébként is csak maximum 90 napig folyósítják? Keresgéltem neten, de friss infót nem találtam, csak ezt:

[link]

Itt viszont egy szó sincs arról, hogy ne járna. De ha valaki tud hivatalos linket adni, megköszönném.


2012. máj. 23. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs benne szó róla, mert most már jár.

Tavaly:

"27.§ (5) Ha a munkaviszonyt az álláskeresıvé válást megelızı 90 napon belül a munkavállaló rendes felmondással,

továbbá a munkaadó rendkívüli felmondással szüntette meg, az álláskeresı részére álláskeresési járadék az

elıbbiekben meghatározott módon megszüntetett munkaviszony megszőnését követı 90 nap elteltével

folyósítható, tekintet nélkül arra, hogy az álláskeresési járadék folyósításához szükséges feltételekkel

rendelkezik."

Most:

"27. §

(4)154 Az álláskeresési járadék folyósításának kezdő napja az álláskeresőnek az állami foglalkoztatási szervnél történő jelentkezésének napja.


(5)155


(6)156 A folyósítási idő számítása szempontjából a jogosultsági idő csak egyszer vehető figyelembe."


[link]


1991. évi IV. törvény


a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról1

2012. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Időközben találtam egy nem olyan régi kérdést ugyanerről a témáról, oda is be volt linkelve, de köszönöm, hogy te is megerősítetted.
2012. máj. 23. 16:37
 3/3 anonim válasza:
100%
Én is köszönöm, nekem is ez lett volna a kérdésem! :)
2012. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!