Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan lista ahol az...

Van olyan lista ahol az internetes csalókat nyilvántartják?

Figyelt kérdés

Van olyan lista, vagy adatbázis ahol meg lehet nézni hogy a bankszámla szám amire utalni akarok, az nem szerepelt-e már valamilyen bűntényben?


Ha tudok olyan számlaszámról ami biztosan csalás azt hol tudom jelezni hogy mást ne tudjanak becsapni vele?



2012. máj. 24. 08:29
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
Az a vicc, hogy nagyon kéne ilyen rendszer, meg olyan is, ahol a rossz fizetőket tartják számon, vagy azokat az albérlőket, akik nem fizetnek. De nincs ilyen - és tudod miért? Mert személyiségi jogokat sértene... vicc.
2012. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önmagában a bankszámlaszám nem lehet "csaló", legfeljebb az a személy ( magán- vagy cég) aki mögötte áll.


Ha már rajtakapták az illetőt csalásért, akkor a számla nem létezhet, valszleg zárolták ill. megszüntették.


Ha tutira tudod hogy valaki visszaélést követ el, azt a rendőrségnek jelentheted, aki -amennyiben indokolt -hivatalból kapcsolatba fog lépni a számlavezető bankkal.

2012. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Feljelentést tettem, de a szabálysértési összeget felemelték 20-ról 50.000 Ft-ra!!!!!! Persze így kell statisztikát javítani, mert így sok bűntény átminősül szabálysértéssé...

Ha pedig megjelentetem a számlaszámát annak a csaló........-nek, akkor engem szívatnak majd meg gondolom...

2012. máj. 24. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy mást is becsap, aki szintén feljelentést tesz, és akkor emelkedhet az összeg.


Volt egy fazon, aki egy bizonyos virtuális piactéren egy csomó embert bepalizott, egyenként nem túl nagy összeggel, de összesen sokkal.

Azzal már foglalkozott a rendőrség, még mi is kaptunk levelet ( tanúként) hogy mivel vásároltunk tőle, nyilatkozzunk hogy minket átvert-e?

2012. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a neten nincsen ilyen lista, de a csalókról a rendőrségnek van listája.
2014. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!