Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy behajtó cég megelégszik...

Egy behajtó cég megelégszik már azzal is, ha a teljes összeg 1/5-ét befizetem. De miért ilyen rendesek, humánusak velem szemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy banki hitelszerződésben garantőrként szerepelek.

Egy KFT-nek kellett volna fizetnie az összeget, de nem tette és csődbe is ment.

Megkeresett egy behajtó cég, aki megvásárolta a bank tartozását, de a több milliós összegnek már csupán a töredékét, kb 1/5-ög részét kéri tőlem. Nyilvánvalóan a bank is olcsón adhatta el ennek a cégnek. A kérdés, hogy vajon MIÉRT? - Talán, mert valami miatt nem biztos, hogy behajtható rajtam??????

SEGÍTSETEK! - Én úgy ejtem, gyanítom, hogy a biztosan behajtható tartozásokat 100%-osan keményen igyekeznek be is hajtani. És gondolom ez kivétel nélkül így is van. Ha pedig engedményt adnak, annak oka kell legyen. Szerintetek, ha sokat elengednek, az komoly jele annak, hogy ők sem tartják biztosan behajthatónak. VAGY ESETLEG ELŐFORDUL, HOGY A BIZTOSAN BEHAJTHATÓ KÖVETELÉSEKRE IS ADNAK NÉHA ILYEN NAGYARÁNYÚ ENGEDMÉNYEKET??? - Általánosságban.. - mivel az én konkrét esetemet nyilván nem ismeritek. De ha valamelyikőtök nagyon otthon van a témában, akkor talán lehet egy erős tapasztalati sejtése abban, hogy miért engedik csak úgy el a tartozásom 4/5-öd részét.

Jelent ez valamit, vagy az égvilágon semmit sem jelent?


Nagyon várom a hozzászólásotokat, nagyon fontos!!!


Köszi!!!



2012. máj. 29. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a tartozás behajthatatlan kategória. Kockázat 99%, jogalap nulla. Esetleg egy több éves, rég elavult tartozásról van szó. Ilyenkor a töredéke is több, mint a semmi. Egy kemény hangvételű levél, és egy kedvezményes összeg hatásosabb a semminél.
2012. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Még nem elavult, kevesebb mint 5 éves.

Vajon mennyire nyugodhatok meg? Állítólag perre viszik a dolgot, ha nem fizetek. Ha azt elveszítem ugrott mindenem. Lealkudnám azt az 1/5-öt is, amennyire lehet és befizetni a nyugalmam érdekében, de se pénzem se munkám. Ezért is jó lenne tudni, hogy ilyen előjelek után (nagyarányú kedvezmények) fogok-e (ill általában mások szoktak-e) mégis pert veszíteni?

2012. máj. 29. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

SOSE tegyél fel mindent! Akkor se ha csak egy %-od van elbukni. Minden nagy érvágást ki lehet heverni, ilyen az élet, egyszer fent egyszer lent, de mindent ne tegyél fel egy perre!

Anélkül, hogy bármit tudnék, azt mondom most, hogy fizess 20%-ot! Valószínűleg nem tudnák kitaposni belőled, de a lényeg nem ezen van.

2012. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is inkább fizetnék de az a 20% is 2 millió Ft. Ha legalább munkám lenne, kölcsön mernék kérni. Ha esetleg le tudnám alkudni jóval 1 M alá, az talán kezelhető volna.

Nem tudom mit tehetnék még a kockáztatáson kívül?

2012. máj. 29. 20:47
 5/5 anonim válasza:
Ha van rá mód,költözz külföldre,s ha lehet dolgozz,s lesz elég pénzed,de én a helyedben lehet hogy haza sem jönnék,s magasról letojnám az egészet.
2013. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!