Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha a világ...

Szerintetek, ha a világ összes pénzét összeszedném gondolok itt pl:euró, forint, frank, font, dollár stb. Megvehetném a világot?

Figyelt kérdés
természetesem úgy értem, hogy a világon mindent amit épp ebben a pillanatban árulnak a boltokban vagy akár magánszemélyek. sportkocsik luxusházak lerobbant trabik ótvaros kérókkal minennel együtt amit csak árulnak. telne rá? vagy több az eladó mint a pénz?

2012. máj. 29. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tanultuk, hogy a pénz mennyisége mintegy tizede a világon található termékeknek. Ez persze nyilván jegybankja válogatja hogy mennyit bocsájt forgalomba. Szóval nem, ne tudnád felvásárolni a világot.
2012. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tizede? Szerintem kevesebb mint 1%!
2012. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén a számokkal rosszul állok, ezt egy számolós feladatból vettem, szóval nem kell kőbe vésettnek tekinteni, az 1% nem lehet hogy a készpénzre vonatkozik a 10% bankszámlapénzt is beleértve?
2012. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ááá köszönöm a gyors válaszokat. akkor csak simán elmennék belőle 1 jót fagyizni... :D
2012. máj. 29. 23:40
 5/10 Smartguy86 ***** válasza:

Az a baj, hogy a pénznek nincs értéke! A pénz egy fizetési ígéret - a jegybank garanciavállalása arra, hogy azért a pénzért te kaphatsz terméket a boltban, mert a pénzt bárki felhasználhatja utána.


Amúgy meg nem, a termékek mindig jóval többet érnek, mint amennyi pénz van a világon - gondolj csak a hozzáadott értékre. A pénz nagy része pedig hitelpénz, tehát jövőbeli jövedelmek és így legyártott termékek értéke is benne foglaltatik. Tehát nem a válasz.


Az is érdekes kérdés, hogy ha összeszednénk az összes pénzt és szétosztanánk minden ember között egyenlő részben, akkor mi történne? Mindenki jól élne? Vagy esetleg egy év elteltével megint lennének csontszegények és nagyon gazdagok? Szerintem ez utóbbi... :)

2012. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj az elméleteddel (osszuk szét egyenlőan, meglátjuk mi lesz), hogy a szegénység és gazdagság sose amiatt van mert nem tudják, vagy be tudják osztani a pénzt az emberek.


Ha valaki minimálbért keres, azt akárhogy osztja be, sehogysem lesz milliomos.

2012. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Smartguy86 ***** válasza:

Szerintem meg aki minimálbért keres az ne akarjon milliomosként élni. Nyilvánvaló, hogy mindenkinek megvan a maga szintje, és azon kell gazdálkodni, vagy elérni a jobb létet. Nyilván nem fog jól élni az, aki minimálbért keres és mellette havi 50 doboz cigit szív és hitelből vett háza van. Ha valaki minimálbérből él és a havi rezsije a keresetének a negyede, akkor akár jól is élhet. De többnyire nem ez a helyzet ugye.


Én csak arra akartam rávilágítani, hogy nem a vagyon nagysága számít, hanem a pénzhez való hozzáállás. De tegyük fel, hogy egy minimálbérest berakunk egy jól menő vállalkozás jól fizető állásába, pl menedzsernek. Hogy ne legyünk igazságtalanok, adunk neki 2-3 hónapot arra, hogy bele tanulja magát a dologba. Vajon csődbe vinné a céget és ezzel a saját életét is, vagy sikerülne neki felülkerekedni régebbi életén és élne a lehetőséggel?

2012. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha feltételezzük, hogy egy céget vezetni meg lehet tanulni 2-3 hónap alatt, és azt az ismerettségi kört is megszerezni ami kell hozzá, akkor szerintem az emberek 80-90%-a tudna élni a lehetőséggel.


Sosem azért szegény valaki mert elszórja a megkeresett pénzét, ez csak a szűklátokörű hozzáállás.

2012. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Smartguy86 ***** válasza:
Nem mondtam, hogy mindig azért szegények, de nagy részben igen. Mikor valaki nem a jövedelmének megfelelő életszínvonalon él, az bizony a pénz elszórása. Elég megnézni a devizahiteleseket, vagy azokat a családokat, ahol hónapról hónapra (hétről hétre?) élnek mindenféle tervezés nélkül - közben veszélybe sodorva a saját és gyerekeik jövőjét.
2012. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz: NEM!


Miért?


Mert bizonyos dolgoknak eszmei értéke van, ami pénzben felmérhetetlen


Ad2, pl egy földrésznek nincs kimondott tulaja, szóval annak az eladásához minden ott élő embernek bele kellene egyeznie.

2012. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!