Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Találsz pénzt utcán, boltban,...

Találsz pénzt utcán, boltban, plazaban, postán, elteszed, vagy otthagyod?

Figyelt kérdés

Lopásnak számít ez egyáltalán?

Ha mondjuk postán vagy, és a szórólapok között találsz egy ezrest, vagy mész az utcán és ott hever a járdán egy 500 as? Vagy bemész akárhova és valaki elejtette, mit csinálsz?


Ha elteszed, lopsz? Van lelkiismeret furdalásod?

Nincsenek mellette iratok, semmi, csak a pénz, ez bűn? Kapok fekete pontot a mennyországban?


És ha a talált pénzt jótékony célra használom, vagy megtartom, és magamnak veszek valamit, az bűn?


2012. jún. 5. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ - ha láttam, hogy ki ejtette el akkor visszaadom neki.

Ha nem láttam, hogy kitől van akkor elteszem, mivel visszaadni úgysem tudnám, otthagyni meg értelmetlen...

2012. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én elteszem.nemrég találtam egy ötszázast az utcán simán elraktam..
2012. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, azért nem mindegy, hogy egy ötforintost találsz, vagy egy köteg húszezrest. Az utóbbit, mivel nagy érték, valószínűleg keresteti is az, aki elhagyta vagy akitől ellopták, meg hát ennyi pénz azért nem mindegy, hogy megvan-e vagy nincs. Valószínűleg elmennék vele a rendőrségre, vagy minimum kiplakátolnám a környéken, hogy egy nagyobb összeget találtam, lehet érte jelentkezni (persze csak annak adnám vissza, aki pontosan meg tudja mondani, hol, mikor és mennyi pénzt vesztett el). De pl. egy ötszázast vagy ezrest még simán zsebre tennék, az annyira nem nagy összeg, és én se törném nagam, ha elhagynék egy ezrest, hogy bejelentsem mondjuk a rendőrségen, körbe is röhögnének, azt hiszem :D
2012. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán elteszem, ha találok, nem is értem, miért kérdés ez.
2012. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ha találnék 1 köteg húszezrest azt is elraknám..
2012. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha nincs a környéken senki akkor elteszem, ha mondjuk előttem ejti el valaki akkor visszaadom neki.
2012. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!