Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha el akarok adni valamit a...

Ha el akarok adni valamit a neten keresztül ami NEM a vatera és nem a teszvesz, akkor megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
Saját dolgaimról lenne szó amire már nincsen szükségem. Feltenném a képeket egy oldalra, és akinek kell az szól és rendesen postai úton rendeznénk a dolgokat. A pénzt pedig a számlámra küldenék. Ez így illegális? Vagy semmilyen hatósági felelősségre vonást nem jelent?
2012. jún. 10. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A Vatera és Teszvesz sem illegális.
2012. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a vatera meg a teszvesz valamennyi pénzt elkér azért hogy te ott árulhass. Szóval ezért kérdezem, mert ha én csinálok egy blogot ami kifejezetten erről szól akkor én az összes pénzt ami abból bejön saját magamnak teszem el. Ezért kérdeztem hogy ezt szabad?
2012. jún. 10. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolkozz már légy szíves, miért lenne illegális?

Ha az újságban hirdetnéd meg, az illegális lenne?

2012. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért mert a pénzt amit szerzek belőle nem jelentem be sehova. Nem adózok belőle. Ezért kérdeztem, nem kell lehurrogni, ha tudnám rá a választ nyilván nem kérdeztem volna meg...de ha te ilyen nagyokos vagy akkor kérlek vezesd le a te elméletedet erről hogy tisztában legyek vele én is ;)
2012. jún. 10. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy értékhatár, ami alatt nem kell adóznod, és ha jól tudom, bevallanod sem.
2012. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a formában értelmetlen kérdés.


Az, hogy eladod a saját cuccaidat teljesen legális, tök mindegy, hogy hol/hogyan/kinek/mennyiért.


De ha hasznod származik belőle, akkor az a jövedelem már adóköteles, ha ezt elmulasztod bevallani és befizetni, akkor az már büntethető, tehát maga a tevékenység illegális.


Vagyis nem attól függ, hogy hol, milyen módon adod el a cuccaidat, hanem, hogy mennyiért, ill. hogy ezt üzletszerűen végzed-e.


Pl. a 100.- Ft-ért megvett széket eladod 70.- Ft-ért, akkor nem keletkezik hasznod. De ha 120.- Ft-ért adnád el, akkor a 20.- Ft után, mint egyéb bevétel, adóznod kell.

Ezt számlával tudnod kell igazolni.

Ha nem tudod számlával igazolni, akkor arra kell figyelned, hogy éves szinten 600 ezer Ft-ot ne haladja meg az ilyen jellegű bevételed.


Bővebben:

[link]

2012. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 10. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!