Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért lettem ilyen pénzcentrik...

Miért lettem ilyen pénzcentrikus és mégis pazarló? És hogy lehet leszokni róla?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindenem megvolt, most már dolgozom és továbbra is mindenem megvan, sőt. De sosem elég, rengeteg pénzt elszórok, de közben félek, hogy alig van pénzem, minden arról szól nálam, hogy legyen még több, még több. Takarékoskodni viszont nem bírok azt túl sok időnek tűnik, inkább "gyűjtögetésbe" kezdtem, rengeteg dvd-m, könyvem, cd-m van, a legtöbbet nem olvasom, nem nézem és nem hallgatom, bár mikor megvettem őket még érdekeltek. Lassan ezek a dolgok kifolynak a lakásomból. Újabban kozmetikai cikkeket kezdtem halomban vásárolni, szinte állandóan a Douglasban vagyok és nem az olcsóbbik fajtát veszem. Most tettem rendet köztük, én is megdöbbentem, hogy 8féle alapozóm van, 19 üveg parfüm, 22 árnyalat rúzs stb stb.

Ennek ellenére megőrülök, hogy nincs rengeteg pénzem csak sok, és ez nagyon idegesít, mert nem hittem, hogy ilyen leszek, régebben nem érdekelt a pénz. Mit tehetnék?


2012. jún. 11. 19:59
 1/1 anonim válasza:
Szomorú! Elmondhatod magadról, hogy tökéletes fogyasztó vagy, hiszen a lakásodat már rogyásig tömted olyan dolgokról amikre nincs is szükséged. De nem vagy elveszve, ha tudod hogy baj van ezzel. Például kis hazánkban is rengeteg a szegény, meg az olyan ember akinek még munka sem jut..
2012. jún. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!