Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme annak hogy a Metro...

Mi értelme annak hogy a Metro áruházban csak metrós kártyával tudsz vásárolni?

Figyelt kérdés
Én nem jöttem még rá :S
2009. júl. 3. 20:57
 1/9 anonim válasza:
34%
Mert oda akárki nem sétálhat be úgy csak vállalkozók. Ezért NAGYkereskedelem, és ahoz hogy kártyát tudj készíteni kell a válalkozói engedély amivel igazolod hogy vállalkozó vagy és nem magánszemély.
2009. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
És miért fontos nekik, hogy én ne legyek magánszemély? Lehet több pénzem, mint egy vállalkozónak.
2009. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
79%
De ha csak a vállalkozók vásárolhatnak ott, magánszemélyek nem, akkor miért van kiírva minden terméknek a nettó, és a bruttó ára?
2009. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Erre váltotta ki az engedélyt annak idején a metro : Nagykereskedelem. Bár változtathatnának ezen szerintem, de valamiért nem teszik,legyen az ő bajuk....

Mára már nem olcsóbbak mint az auchan vagy tesco, és ezzel a metro egy csomó pénzt kidob az ablakon azzal hogy nem engedi be a privát vásárlói szférát áruházaiba. Meg is látszik... kong az áruházuk.

2009. júl. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Apumék múlt héten voltak kinnt a Párom kártyájával a Metroba!És nem vállalkozók!
2009. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

mi is mindig egymás kártyáit használjuk, én pl anyumét, vagy a barátaimét.

senki nem ellenőrizte még. Ha nem érvényes, akkor be sem enged a kapun, persze ha odafigyelnének rá.

de tényleg jól felmentek az árak!


22/l

2009. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
31%

21:35

Úristen :D

Ezt a hozzáállást! :D:D

állítom életedbe nem voltál még Metro-ba.

Had tudjam már jobban két évig szinte minden este oda jártam. Üzlet miatt.

2009. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A valódi oka az, hogy ezzel olyan elit klub feelingje volt régebben, és aki Metro tag volt, az megbecsülte ezt, és ott vásárolt, ezzel kialakítottak maguknak egy megbízható vevőkört. Ma már nem nagy jelentősége van az egésznek, mert mindenkinek akad a családban olyan, akitől kölcsön tudja kérni, sőt újabban már ingyen(!) napi kártyát is lehet kérni, szóval tulajdonképp bárki bemehet. Az egésznek már nincs is jelentősége.
2009. júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 GlobalTika válasza:

Miért van vásárlási minimum limit a nagykereskedelmekben:

-A fogyasztók ez által nem fognak nagy sorban tobzódni, hisz nagyobb mennyiségben, gazdaságosabb kiszerelésben juthatsz hozzá mindenhez


A vállalkozói jelentőssége nagykereskedelmeknél:

-A termék/áru adója, áfája elszámolható mind a vállalkozónak, mind pedig a nagykereskedelmnek, ezzel megtakarítva hatalmas összeget

2012. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!