Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ebay-ről rendelni?

Hogyan lehet ebay-ről rendelni?

Figyelt kérdés

Eddig sajnos nem kaptam erre pontos választ. Az a baj, nehezen értem ezeket a számlanyitós dolgokat, nagy segítség lenne, ha valaki el tudná nekem mondani:)

Addig megvan, hogy nyitni kell valami külföldi számlát (?), de ezt hogyan kell csinálni?

Nagyon zavaros nekem...

Előre is köszönöm a válaszokat.:)

Ja és hiába küldtök nekem angol oldalt, én ezt MAGYARUL értem meg. Szval kitudok belőle dolgokat hámozni, de magyarul mégis érthetőbb, mert nem vagyok túl jó angolos...


2012. jún. 12. 21:35
 1/2 BGergo12 válasza:
Nyitnod kell egy saját bankszámlát (én hazai banknál vagyok, CIB-nek jó cuccai vannak fiataloknak, javaslom), azt hiszem VISA-s kell, mert azzal lehet csak neten fizetni, de ezt a bankban meg tudja mondani a kisasszony. Utána nyitnod kell egy Paypal számlát, az is könnyen megy, csak neten 10 perc és kész. Utána nyitsz egy ebay fiókot. Eddig szerintem mindet meg tudod csinálni. Itt jön a "bonyolultabb" része: kapcsolnod kell a paypal fiókodhoz a saját bankszámládat, ez arra jó, hogy ha ebayen fizetni fogsz, akkor közvetlenül a netes fizetésre alkalmas számládról(nálam legalábbis külön számla) szívják le a lóvét. Ne aggódj emiatt, teljesen biztonságos így. Szóval összekötöd a Paypal fiókod a bankszámláddal. Összekötöd az ebay fiókodat a paypal számláddal. Közben lesz olyan rész, ahol próbaterhelést végeznek a paypal számládon, hogy megtudják, hogy nem kamu-e az egész. Ez akkor lesz azt hiszem, amikor összekötöd a PP-t a saját számláddal. Kell a számládon lenni mittom kb. 4-500 Ft-nak és azt leszedik róla, de pár napon vagy egy héten belül vissza is adják. Ennyi. Szóval saját számla+PP, aztán ebay+PP, próbaterhelés meg minden megvan és mehet a menet. Ha fizetéskor hibát ír ki az ebay, akkor győződj meg róla, hogy bőven elég pénz van a számlán a fizetéshez. Volt már olyan, hogy a kiírt $árfolyamhoz képest többet szívtak le, de nem jelentősen. Nekem pont annyi volt, mint amennyit az árfolyam szerint fizetnem kellett volna, de kicsit többet kértek és nem volt elég. Ettől lehet hiba. Remélem segítettem.
2012. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod :)))
2012. jún. 23. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!