Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hegesztőként dolgozom és a...

Hegesztőként dolgozom és a nyár beköszöntével ismét 35-40C°-ban kell dolgoznom. Hova fordulhatnék, hogy a munkaadómat felelősségre vonják a körülmények miatt?

Figyelt kérdés

Nem a munka adómnak akarok ártani de 35C° -ban 10 órát lerántani kötényben karvédőben lábszár védőben pajzsban nem egészséges, nekem 10 év múlva is el kell tartanom a családomat.

Fedett csarnokról van szó, de vágtak tető ablakokat, hogy spóroljanak a világítással és azóta olyan mint egy üvegház.

Pihenő idő nincs, ha véletlen megállsz leordítják a fejed.

Nem engedhetem meg magamnak, hogy felmondjak.

Mit tehetnék?



#hegesztő #Hőségben munkavégzés.
2012. jún. 17. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Őket keresd meg:

[link]

sok szerencsét!

2012. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Törvényileg elő van neked írva óránként X perc (talán 5?) pihenő illetve hűsítő ital.

Más kérdés, hogyha panaszkodsz akkor szinte biztos, hogy elküldenek...

2012. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát figyelj, ez a Hegesztés Biztonsági Szabályzat egyik alap vető szabálya, hogyha ilyen körülmények között kell munkát végeznie a hegesztőnek akkor 20-30 percenként (ha jól emlékszem)kötelező pihenőt kell tartani illetve akár ruha cserét is. A Hegesztés Biztonsági Szabályzat egyaránt vonatkozik a munkáltatóra illetve a hegesztőre, remélem valamennyit segített..
2012. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zhugi válasza:

Vannak hűthető ruhák, sapkák, csuklópántok, a TV-ben még kutyahűtőt is láttam a nagy melegre.

Nézz szét a neten, találsz ilyet - aztán nyomd bele a munkaadód orrát. Mondd el, hogy neki ez mennyivel olcsóbb mintha te veszed, mert nem az adózott, TB-zett bérből veszio meg, és az ÁFÁ-t is visszakapja, ugyanakkor te is jobban tudsz dolgozni utána.

És évekre megoldja a nyári melegeket.

Persze vannak akik legszívesbben rabszolgákat tartanának.

2012. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Átgondoltam a dolgokat és át beszéltem pár kollégával ezt a helyzetet, az egyetlen dolog amit el tudnék érni a munkáltatómnál az az, hogy kirúgjon az első adandó alkalommal ha tudatnám vele, hogy nekem bizony melegem van 43°-ban.

Meg hát a hőség riadóra való tekintettel kaptunk óránként 5 perc szünetet, illetve nem kaptunk mert a darabszámot ugyanúgy hozni kell csak kiraktak egy papírt, h óránként 5 percre álljon meg mindenki. Röhej.

Így már jobb kedvel iszom a langyos szódát mert tisztában vagyok a lehetőségeimmel :D

Köszi mindenkinek az ötleteket, válaszokat.

2012. júl. 1. 09:18
 6/7 anonim válasza:
helló ha nem sértelek meg elárulnád mennyit keresel ? 21éves vagyok és lehet ezt a pályát választanám :)
2012. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zephyr087 válasza:
Nem tudom pontosan, de ilyen hőségben végzett munkára biztosítania kell hideg inni valót és 10-20 perc pihenőt óránként ingyen és mosolyogva. Nálunk alu-ötödében melegebb napokon 40 fok felett is lehet a hőmérséklet az olvasztároknál, öntőgépek között. Karton számra kaptunk ásvány vizet és jégkrémet amikor kánikula volt még az irodisták is!
2019. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!