Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan gazdagodhatok meg?

Hogyan gazdagodhatok meg?

Figyelt kérdés
Van rá recept?

2012. jún. 23. 20:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Figyi, dolgozni próbáltál már? Abból tudsz meggazdagodni, amihez értesz. Én hiába mondom azt neked, hogy a programozásból meg tudsz gazdagodni, ha nem értesz hozzá...
2012. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A gyarapodás szabálya:

Mindig költs kevesebbet a bevételeidnél, a különbséget fektesd hasznot hozó eszközbe (részvény, kötvény, termőföld, stb). Az eszköz hozamát egy ideig forgasd vissza további eszköz vásárlásába.


Ahhoz az eszközhöz persze érteni is kell.


Semmi újat nem kell kitalálni, egyszerűen csak az ősrégi elveket kell alkalmazni. Ehhez sok önfegyelem, türelem és tudatos tervezés kell, de például már nekem is nagyobb a tőkejövedelmem a fizetésemnél.

2012. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Így van! 2-en is leírták már a választ. Igaz ez nem fog egyik napról a másikra menni!

Mindig költs kevesebbet mint amit megkeresel. Élj (jóval) alacsonyabb színvonalon ahhoz képest amit a fizetésed megengedne.

A megspórolt pénzt pedig fektesd be. Kezdésnek akciós banki lekötésekbe, állampapírba, később Forexbe, részvénybe, ingatlanba. Vagy amihez értesz.


Sok 40 körüli embert ismerek aki évek óta nagyon jól keres és 0 tőkejövedelme van. Minden pénzük elmegy valamiért.

Nekem havonta kb. 15-20 ezer jön össze a befektetésekből.


Konkrét recept, ami szerintem minden fiatalnak járható út, kapcsolatok, nagyon speciális tudás nélkül is:


Megtanulsz németül, Sopronban kiveszel egy szobát és átmész dolgozni a szomszéd országba. 1100-1200 Euró könnyen megkereshető havonta ebből meg tudsz takarítani kb. 200 ezer Forintot, ez komoly pénz. Ezt kell okosan befektetni. Persze így is évek munkája mire a hozamok eltartanak.


Én először arra koncentrálnék, hogy havi 100-150 ezer összejöjjön munka nélkül. Tehát ne kelljen a napi megélhetésért robotolni. Utána lehet nagyot alakítani. Amíg nyomod a mókuskereket addig egyszerűen nincs időd/energiád alkotni. "Aki dolgozok az nem ér rá pénzt keresni."


Ha ennél gyorsabb megoldás kell, akkor maradnak a klasszikusok. Drog, nők, uzsora. Év végéig az adóamnesztia keretében még tisztára tudod mosni az ebből származó pénzt.

2012. nov. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

- Akarsz sokat keresni?

- Akkor majd jól elbújok.

2012. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Megtanulsz németül, Sopronban kiveszel egy szobát és átmész dolgozni a szomszéd országba. 1100-1200 Euró könnyen megkereshető havonta ebből meg tudsz takarítani kb. 200 ezer Forintot, ez komoly pénz. Ezt kell okosan befektetni. Persze így is évek munkája mire a hozamok eltartanak."


A némettanulás sem megy egyik napról a másikra, nehezebb mint az angol, meg embere válogatja a nyelvérzéket. A nyelvtanulást is meg kell fizetni. Aztán ha ez sikerült, akkor elmész takarítani, mosogatni német nyelvterületre, ha csak nincs valami jó és keresett szakmád, esetleg diplomád. Nem akadékoskodás akar ez lenni részemről, csak olyan egyszerűnek tűnt amit leírtál, hogy az már-már álmodozásnak hatott.

2012. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Német tanfolyamot el tudod végezni ingyen a munkaügyin keresztül. Amennyit ott tanítanak azzal már bőven elboldogulsz munkakeresés közben.

Amiket írtam fizetéseket azok sima szaktudást nem igénylő munkák. Keresett szakmával 1500-1800 lenne.

És korántsem egyszerű, nem jöhet össze mindenkinek. Ez egy ötlet volt a sok közül. Pár ismerősömnek bejött.

2012. nov. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem még sose ajánlottak fel idegennyelv-oktatást a munkaügyiben, se semmilyen tanfolyamot mert szerintük "túlképzett" vagyok, az a "bűnöm", hogy van érettségim, középfokú nyelvvizsgám 10 évvel ezelőttről, meg egy OKJ-m, ami szintén semmire nem jó.
2012. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem felajánlották, 2 hete voltam bent kb.
2012. dec. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!