Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár nap próbaidős munka után...

Pár nap próbaidős munka után kifizet (het) ik, amit ledolgoztam?

Figyelt kérdés

Első munkahelyemen vagyok próbaidőn. Gondoltam, megpróbálom annak ellenére, hogy sok közöm nincs hozzá, jelenleg is betanítás alatt vagyok. Nem a legjobb hely, eleve ideiglenesnek gondoltam, néhány nap után arra jutottam, hogy kilépek, elvileg 3 hónap a próbaidő, megtehetem, bármelyik fél bonthatja a szerződést.


Az a helyzet, hogy túl sok felvilágosítást ilyen téren nem kaptunk. Még egy munkaszerződést sem láttam, ami engem zavar. Ez egyáltalán így korrekt?


Nem kellett semmit aláírnom, leszámítva egy alkalmassági tesztet. Még a teszt kitöltésének napján menni kellett, nem lettünk nagyon jól informálva. A start kártya még nincs meg, nem tudtam még intézni.



2012. jún. 28. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már bejelentettek (függetlenül attól, hogy ténylegesen aláírtátok-e a munkaszerződést), akkor ki kell fizetniük.

Elméletileg csak úgy állhatsz munkába, ha már be vagy jelentve.

Ebben az esetben viszont buktad a start kártyát.

Ha nem jelentett be és még bejelentés előtt eljössz, akkor start kártyát igényelhetsz majd, de az addig ledolgozott napjaid vagy kifizeti, vagy nem (tulajdonképpen feketén dolgozol ebben az esetben)

2012. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első munkahelyemen 10 nap után mondtam fel, és rendesen megkaptam az arra az időszakra eső fizetésemet még aznap. Egy kicsit morogtak, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi adminisztrációt kell miattam elvégezni (beléptetés, kiléptetés), de ezt leszámítva teljesen normálisan álltak hozzám. Igaz, én még a munkavégzés megkezdése előtt megkaptam és aláírtam a szerződést.
2012. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első hozzászólóhoz. Lehet, hogy feketén dolgozol (csak nem tudod biztosan), és akkor fennállhat az a helyzet, hogy vagy kifizet, vagy nem.
2012. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!