Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek mikorra sikerült...

Kapo1588 kérdése:

Nektek mikorra sikerült összeszedni egymilliós megtakarítást? Mivel? és mihez kezdtetek vele?

Figyelt kérdés
Ha lehet egyénekre lennék kiváncsi nem párokra, meg a módra, meg hogy hány éves korra sikerült:) és hogy használta fel később az illető.

2012. jún. 30. 06:46
 1/8 anonim válasza:

elég gyorsan, még mielőtt betöltöttem a 20-at és munkával, kb 16 éves korom óta dolgoztam először nyáron Mcdonaldsban kezdtem érettségi után meg főállás.

az 1milliót befektettem!

2012. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mibe?:) Amúgy én is bánom hogy nem éltem tudatosabban a fiatalságom. amikor elkezdtem dolgozni 22 évesen akkor kezdtem el csak spórolni.. Nem is baj h lesz pü oktatás a gimnáziumban szerintem hasznosabb lesz mint egy rajz..
2012. jún. 30. 07:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig tettem félre a fizetésből. Nem emlékszem pontosan mikorra jött össze, de már régóta gyűlik, legalább 8-10 éve, és 10 millió felett járok. Ez már 60 ezret kamatozik havonta, tehát nem érdemes elkölteni a fizetést, mindig el kell tenni egy részét, hozzátenni a jelenlegi megtakarításokhoz.
2012. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és lakást vettél időközbe? és ez azon felül? vagy inkább az albérlet mellett döntöttél? bocsi nem akarok vájkálni a dolgaidba csak a helyes irányt keresem:)
2012. jún. 30. 08:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem vettem lakást, béreljük azt, ahol lakunk. Venni szerintem nem érdemes, mert legalább 3-4 fajta lakás kell egy élet során (fiatal pár, gyerek, több gyerek, öregkor) és többször kell költözni, nagy macera adni-venni a lakásokat, így ráadásul a karbantartás sem érint minket. Esetleg a nyugdíjas évekre veszek majd valami vízparti kis házat, ami az unokáknak jó lesz nyaralónak.

A befektetett pénzhez minden hónapban rakni kell és még jobban kamatozik majd. Lassan elérjük azt, hogy a havi fix kiadás (bérlet, rezsi) annyi lesz, mint a kamat, és akkor ingyen lakunk.

2012. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és csak bankbetétbe rakod a pénzed? vagy mibe?
2012. jún. 30. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig oda, ahol akciós kamat van. Illetve meg kell nézni a legjobb ajánlatokat, áttanulmányozni a feltételeket, és ahol a legjobban jössz ki, oda tenni a pénzed. Lehet tőzsdézni is, biztos lesz majd olyan, aki azt javasolja. Én egy közepesebb összeg elvesztésén a tőzsdén már túl vagyok, nem javaslom senkinek.
2012. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fizetésem felét félretéve nem egészen egy év alatt. De nem költöttem el, jelenleg forgatom a pénzpiacon, hogy még több legyen. A tőkét nem elkölteni kell, hanem fialtatni, különben sosem lesz sok pénzed.
2012. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!