Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok prémium magyar...

Hol tudok prémium magyar államkötvényt venni? Aminek a kamatja 9,5%/év

Figyelt kérdés
kaptam ballagásra egy kis pénzt 1millió és szeretném lekötni. úgy láttam ez a 9,5% a legjobb. nem tudom ez fix? kell még belőle adózni? elektronikus formában lehet venni? nem akarok papírfecniket a párnám alatt tartani ráadásul nem is biztonságos, tippek? ötletek?

#befektetés prémium magyar államkötvény 9
2012. jún. 30. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A prémium államkötvény csak az első évben ad 9,5%-ot. Ebből még lejön a kamatadó persze (a kamat 16%-a). Mindig el kell olvasni az apróbetűt.

[link]

2012. jún. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vennék Államkötvényt,mert a Fidesz garanciájában nem bízok. Lehet,hogy jövőre a hozam nagyon alacsony lesz,vagy nem tudod visszaváltani.
2012. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt döntsd el mi a célod a pénzzel. Szinten tartani akarod az értékét vagy gyarapítani.

Ha szinten tartás mellett döntesz tökéletes egy egyszerű 8%-os banki lekötés, amivel kiegyenlíted az inflációt és a kamatadó után még 1% reálhozamot is elérhetsz, tehát az 1 millió, ténylegesen gyarapodik 10e forinttal kb évente.

Ha komolyan gyarapítani szeretnéd akkor viszont teljesen más jellegű befektetések után kell nézni, ezeket nehéz megtalálni, mivel nem a Kiskegyedben és nem is az RTL-en reklámozzák őket és némi kockázattal is járhat (ha jól választod meg a befektetést akkor nem sokkal), viszont előnye, hogy jóval kisebb befektetéssel, akár az alaptőkéd pár százalékával jelentősebb hozamokat érhetsz el, mint egy banki befektetésnél.

2012. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!