Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan követelik e tőlem a...

Jogosan követelik e tőlem a szenyvizcsatorna bekötési díját? (lent)

Figyelt kérdés

2010 novemberében vásároltuk a lakást,és az előző tulajnak volt szerződése csatornadíjra.Aki akkor megkötötte a szerződést,kedvezményesen 190e ftjába kerül a dolog,havi részletekben(1950ft/hó) Az eredeti 260ezer fz helyett.Nos az ingatlan eladója,az adásvételi szerződésben kijelentette,hogy a lakás per és tehermentes.Utólag kiderült hogy nem fizette a csatornadíjat.S amikor én a lakást megvásároltam,velem már nem voltak hajlandók megkötni ezt a szerződést,amit természetesen vállaltam volna,hanem nekem a teljes dijat kell befizetnem,a 260ezret előre havi részletekben.Ezen felháborodva mostanáig sem fizettem egy fillért sem,mivel nem kötöttem senkivel semmilyen szerződést.S most kaptam az önkormányzattól egy 70ezres csekket,amit 8 napon belül kéne rendeznem.Nem tudom jogos e ez?

Egyébként a csatornázást csak évek mulva tervezik.Én erre azt mondtam,hogy hajlandó vagyok kifizetni egyben a 260ezer ft-ot,mihelyt a szolgáltatás üzemképes a lakásomban.

Tehát a kérdés: Behajthatnak e rajtam olyan pénzt,amiért még semmit nem kaptam?


2012. júl. 10. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

- igen, mivel a kötelező közszolgáltatáshoz való csatlakozást megelőzheti az ún. közműfejlesztési hozzájárulás, (tkp. egy adófajta), szerintem ezt számlázták most ki Neked

- az ingatlan adávételhez ennek az ügynek nincsen köze, mivel az ingatlan valóban lehet per-tehet-és igénymentes attól függetlenül, hogy az ingatlan tulajdonosa közműfejlesztési hozzájárulás fizetésére kötelezett.

2012. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnálattal közlöm, hogy igen.


Mi is jártunk hasonlóképpen, csak távfűtéssel kapcsolatban. Évekig vártunk arra, hogy elkészüljön, a közműfejlesztési díjat már rég befizettük, és mégis semmi. Aztán meguntuk, és közöltük, hogy akkor nem kérünk a távfűtésből, és kérjük vissza a befizetett összeget. Nem akarták, mondván, hogy ez nem egy olyan dolog, ami visszajár. Perrel fenyegetőztünk, aztán mégiscsak visszafizették.

A Te és az én problémám között az a lényegi különbség, hogy a távfűtés nem volt kötelező, míg a szennyvízcsatornázás igen.

2012. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen,csak az az érdekes,hogy az előző tulaj,sem fizett be semmit,pedig neki megvolt a szerződése,és akedvezményes dijat kellett volna fizetni,mégsem terhelték rá a házra.Mivel én tehermentesen vettem meg.
2012. júl. 10. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!