Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy szolgál...

Miért van az, hogy egy szolgáltató rögzítheti a telefonbeszélgetést?

Figyelt kérdés

Pl.: T-Com , ha infót kérek, vagy szolgáltatást rendelek, mindjárt azzal kezdik: a beszélgetés rögzítésre kerül! De ekkor, ha én is bejelentem, hogy én is rögzítem a beszélgetést, azonnal megtiltják és megszakad az addig bájos csevej!

De csak azért rögzíteném, mert olyan sok adatot dolgot mondanak, a kért szolgáltatásról, hogy igazából nem mindet tudnám megjegyezni, akkor hogy döntem el, kell-e, jó-e nekem? Tegnap jártam így egy SAT tv megrendelése közben, de ahogy vége lett.... Na tőlük tuti nem kérek ezután semmit!


2012. júl. 12. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Te sem vagy köteles elfogadni a rögzítést, de ennek általában megintcsak vonalszakadás az eredménye, esetleg közlik veled, hogy akkor személyesen kell intézkedned.


Ugye hivatalosan ez arra jó, hogy ha nézeteltérés lenne köztetek, akkor a rögzítés alapján igazat lehet adni egyik-másik félnek ( jellemzően a szolgáltatónak, ha nem neki van igaza, akkor hirtelen eltűnnek a felvételek).


Hogy ezt te miért nem teheted meg?

Mert ők diktálnak, sajnos. Egyre inkább te vagy a cégekért és nem ők érted, szerintem ezzel együtt kell élni, ami mellesleg elég szomorú.


És akkor is, ha nem valami jogszerű, én rögzíteni szoktam a fontos beszélgetéseket akkor is, ha a másik nem járult hozzá.

Szerintem tedd ezt te is és ne szólj a másiknak, hogy rögzíted. Ha már ők is szemétkednek veled, akkor tedd azt te is!

2012. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
Miért ne lenne jogszerű rögzíteni? Ők is rögzítik, tehát egy példány úgyis van belőle. Most lesz kettő, na bumm :)
2012. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

A másik fél beleegyezése nélkül nem lehet rögzíteni a hívásokat. Hülyeségnek hülyeség, de valami jogász így találta ki.

2012. júl. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
A másik félnek már bele kellett egyeznie, egyébként nem dolgozna ott...
2012. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat! Ezután akár jogszerű akár nem, én rögzítem a fontos hívásokat. Korábban már hasznát vettem, mikor megeggyeztünk egy mg. termelővel a mennyiségről és az árról, szállítási időpontról, de nem akarta betartani egyik fontos elemét! Pontosan az árát emelte volna meg, de így nem tehette, visszahallgatta és megbékélt a peres bejelentésemtől.
2012. júl. 13. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!