Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Interneten rendelt ruha...

Interneten rendelt ruha elveszett a postán (sima levélként ment), a címzett fel akar jelenteni. Megteheti?

Figyelt kérdés
Mivel semmi nyoma nincs annak,hol a csomag,nem tudom elhigyjem-e hogy nem kaptam meg,vagy tényleg eltűnt valahol.Sajnos arra sem emlékszem már,hogy hol és mikor adtam postára a csomagot. 700 ft-ról van szó,követeli az összeget vagy a felsőt,én úgy gondolom nem tehetek a dologról,így nem fizetek neki,viszont feljelentéssel fenyegetőzik. Tehet ellenem feljelentést ill. foglalkozik-e majd ezzel a rendőrség,hisz még 1000 Ft sincs az állítólagos kár? Csak a nevem és e-mail címem tudja,semmi mást.

2012. júl. 14. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Megteheti, de nem hiszem, hogy őt is ennyire zavarná. Viszont megtanultad a leckét, hogy Magyarországon csak ajánlottan adsz fel levelet, vagy előre közlöd a vevővel, hogy simán vagy elsőbbségivel csak az ő felelősségére postázol.
2012. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

igen, feljelenthet, és fog vele foglalkozni a rendőrség, mert az a dolga...ha más nem kiröhögik


ő kérte simán? ha igen, akkor nem kell fizetned neki, ha te adtad fel simán a megkérdezése nélkül vagy akár a kérése ellenére, akkor bizony meg kell térítened a kárát

2012. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én megírtam a lehetőségeket,azt is,hogy sima levélként és ajánlva is hogy és mennyi lenne. Ő a sima leveles utalást választotta,annyit is utalt a számlámra,tehát egyértelmű,hogy ő kérte,nem én akartam így. 700Ft-ért nem akarok a rendőrségre járkálni,egyszerűen nevetséges
2012. júl. 14. 14:36
 4/9 A kérdező kommentje:
*sima leveles csomagként küldést
2012. júl. 14. 14:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor írd meg neki, hogy ne pattogjon, mert előre figyelmeztetted, hogy sima levélre nem vállalsz garanciát
2012. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy te meg feljelented rágalmazásért, mert igenis feladtad a csomagot:D

Nyugi, semmit nem tehet, ott a nyoma hogy ő kérte így a terméket, amiért neki kell vállalnia a felelősséget.

Ennyi erővel a postát is feljelenthetné.

A rendőrségen pedig ki fogják röhögni, ha ezt valóban komolyan gondolta.

2012. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod hol, s mikor adtad postára? Hát ez röhej!!!!
2012. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne röhej? Ha valaki ezzel foglalkozik és naponta több postára is jár 20-30 csomaggal honnan tudja melyiket hol adta fel, ha nem ajánlott volt...
2012. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem mondom,hogy minden nap,de heti többször járok postára,már fogalmam sincs mikor és hol lett feladva a csomag. Lehet,hogy röhejes,de van,hogy estére már az aznapi ebédemre sem emlékszem,mert annyira pörgős 1-1 napom,nem ám hetekkel ezelőtti dolgokra.
2012. júl. 15. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!