Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SZÉP kártya egyenleg visszafiz...

SZÉP kártya egyenleg visszafizetése munkaviszony megszűnése esetén. Mit? Mennyit? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A munkahelyemen a 2012 évre Bruttó, mégegyszer leírom BRUTTÓ - később fontos lesz - 200.000ft.-ot kaptam a szép kártyámra. Mivel bruttó összegről beszélünk így valójában az adók levonása után "csak" NETTÓ!!! 152.740 ft-ot utaltak a kártyámra.

A munkahelyemen felmondtam - közös megegyezéssel - ezért az adott fennmaradó időszakra arányosan vissza kellett fizetnem. Ezt elég könnyű kiszámolni hiszen június 31.nap volt az utolsó munkanapom. ( 0.5 év )

A meglepetés azonban sajnos nem maradt el ugyanis közölték hogy nem a NETTÓ 152.740ft-nak hanem a BRUTTÓ 200.000ft-nak kell a visszamaradt részét kifizetnem.

A kérdéseim hogy miért kell a BRUTTÓT visszafizetnem ha a NETTÓT kapom. Hétköznapira lefordítva miért velem fizetteti meg a volt munkahelyem az adókat?

Miért kell többet visszafizetnem "mint amennyit nem kaptam" ???????

Vagyis...200.000ft-ért kaptam 152.740 ft-ot. Jó ez így?


2012. júl. 23. 20:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!