Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha a...

Mit tehetek akkor, ha a munkáltatóm a leszámolási papíromon az elbocsátás módja: elbocsátás fegyelmi okból bejegyzést írt, de semmilyen írásos módon nem értesített arról-még szóban sem, hogy ezt fogja tenni?

Figyelt kérdés

Egy vállalkozónál dolgoztam 4 órás bejelentéssel több mint egy évig-természetesen napi 12-13 órát. július 17.-én amikor már a munkaidő fele letelt, közölte, hogy menjek haza. Az előzménye az volt, hogy szépen sorban lecserélte a "régi" dolgozókat és én voltam az utolsó közülük. Ez egy vendéglátóipari egység volt és aznap egy salátát kellett kiadnunk, a beszerző nem a megfelelő salátát hozta, a vendég türelmetlen volt és mi a kollégákkal megcsináltuk abból, amit hoztak. A főnök meglátta és megkérdezte ki nyúlt hozzá utoljára a salátához, és az én voltam. Erre rámborította a salátát és hazaküldött, az aznapi béremet, ami természetesen nem az volt, amivel be voltam jelentve ideadta zsebből, /naponta így fizetett bennünket/. Kértem hogy a papírjaimat másnap adja ide, ami természetesen nem történt meg. Ma, július 25.-én adta ide a könyvelője a papírokat, -úgy hogy telefonon állandóan hívtam a főnököt, volt, hogy a telefont sem vette fel ha látta hogy én hívom- és én ott nem olvastam át, csak itthon vettem észre azt, hogy mit írtam a megszűnés módjához.

Megteheti ezt akkor is, ha írásban semmit nem közölt és szóban sem mondta hogy ez fegyelmi vétség és így bocsájt el? Kell írásos nyomának lennie a fegyelminek?

Ha a munkáltató felmond, akkor arról nem kell írásban értesíteni a dolgozót?

Vagy a vállalkozókra nem vonatkozik a Munka Törvénykönyve?



2012. júl. 25. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha fegyelmi okból küld el, nyugodtan megfellebbezheted, mert bizonyítania kell, hogy a szándékosan hanyag viselkedésével kárt okoztál az üzletének. Az, hogy a türelmetlen vendégnek másból ütöttél össze gyorsan egy salátát, érvként nemigen állja meg a helyét a bíróság előtt, hacsak nem mondjuk maszlagot vagy nadragulyát akartál megetetni vele.
2012. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság, ha jól tudom illetékmentesen fordulhatsz hozzájuk, és elég sűrűn a munkavállalónak kedveznek a döntésükkel. A főnököd csakis szívhat ezzel. Tedd meg! Előtte persze szólj neki, hogy ezt fogod csinálni, kivéve, ha kifizet egy rendes felmondással járó felmondási időre járó bért. Aztán kívánj további szép napot!
2012. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!