Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma utalják a családit és a...

Ma utalják a családit és a GYESt. Múlt hónaptól már érvényes, hogy 4 órán belül a számlán kell legyen, de akkor is csak másnap kaptam meg. Akkor most ez hol érvényes akkor? Miért nem tudja megkapni mindenki az utalás napján?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 08:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Banki nyitvatartási időn belül 4 órán belül.

Ha zárás előtt 1-2 órával utalnak, akkor a 4 órán belül már másnap van.

2012. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kíváncsi leszek
2012. aug. 1. 08:26
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt NEM MINDEN bank van még benne ebben a rendszerben (persze, a nagyok igen), de ha te pl. egy kis takarékszövetkezetnél vagy, nem biztos, hogy rád is érvényes. (Mondom ezt úgy, hogy én is egy kis takarékszövetkezetnél vagyok, és az enyém pont benne van, így megkapom aznap.)


Másrészt ez csak annyit jelent, hogy a te bankod négyóránként (egyszer) továbbítja az utalásokat, tehát így van, ahogyan az előttem szóló írta, hogyha délután indították, lehet, hogy másnap kapod meg.

2012. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az én bankom benne van,kaptam is értesítést.
2012. aug. 1. 08:27
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Sziasztok bocsi hogy ide írok de engem is érdekelne ez a téma. Honnan tudom hogy az én bankom benne van e a 4 órás átutalásban?
2012. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát, ha nagy, pl. MKB, K&H, OTP, stb., akkor benne van. Egyébként pedig telefonon tudod őket megkérdezni. Vagy a honlapjukon!
2012. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Én Erste bankos vagyok.
2012. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Jó, én meg akkor felmentem az Erste honlapjára, és ezt találtam...

[link]

2012. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

A GYES-t, GYED-et stb. a Magyar Államkincstár utalja a számlavezető pénzintézeteknek. DE az Államkincstár nem tagja az InterGiro2 rendszernek, tehát rá nem vonatkozik a 4 órás szabály.


Ezt egyébként valahogy "elfelejtették" publikálni...

2012. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Köszi :)
2012. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!