Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a gyermek a 18. életévét...

Ha a gyermek a 18. életévét betölti, akkor onnantól neki jár a családi pótlék, ha nappali tagozatos tanuló még?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 22:20
 1/10 anonim válasza:
28%
igen
2012. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
sőt estin is jár csak sokan ezt nem tudják.
2012. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1./ Nem jár neki automatikusan : igényelnie kell!...

Akkor fogja megkapni a saját jogán, ha másik állandó bejelentett lakcímen lakik, mint a szülei...


2./ Nem csak nappalin (középiskola!) jár 20 éves korig a családi pótlék, hanem esti középiskolai oktatás idejére is, egészen addig, amíg nem tölti be a 20. évet...

2012. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Pedig estire már nem jár!
2012. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
pedig jár.
2012. aug. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Úgy van pontozzatok csak le..Egyszer elkövettem azt a hibát hogy itt kérdeztem meg hogy jár e esti gimibe a csp azt mondták nem csak nappalin..sajnos beletörődtem 1 évet le is húztam hogy semmiféle jövedelmem nem volt.pedig járt volna a csp simán..
2012. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig estire jártam tavaly, és senki nem kapott családit. Azt mondták pont pár éve változtatták meg, és ezt is olvastam a frissebb oldalakon.
2012. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az nagyon érdekes, hogy estin nem kaptad. Én is 2 éve járok esti gimibe, és ugyanúgy jön a családi. Nem is kellett újból igényelni sem, mert rögtön, hogy kiiratkoztam nappaliról folytattam estin. Idén lettem 20 éves, tehát akkor gondolom most augusztusban jön az utolsó, ha már csak 20 év a korhatár.
2012. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én most fejeztem be az estit , 20 éves vagyok és kaptam a családit . Sokan nem tudják, de valóban meg lehet igényelni a családit, de csak akkor ha a tanulónak nincs más jövedelme .
2012. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Érdekes, és 19 évesen még javában kaptam a nappali OKJ-n a családit, pedig nem is igényeltem. Úgyhogy hiába pontoztatok le.
2012. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!