Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kivehetem az eddig befizetett...

Kivehetem az eddig befizetett magánnyugdíjpénztári pénzt, ha már nem akarom tovább fizetni?

Figyelt kérdés
Egy ideje már nem tudok rá félretenni, és most kaptam az egyenlegértesítőt, hogy idén -20000Ft-ot \'kamatozott\' az eddig befizetett pénz. Pár év és lenullázódik, nem szeretném megvárni.
2009. júl. 21. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
magánnyugdíj az kötelező és nem veheted ki. mindenkinek veszteséges volt elvileg a "válság " miatt.
2009. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező, vagy önkéntes magánnyugdíjpénztári befizetés?

A kötelezőnél bizonyos feltételeknél vissza lehet lépni az államiba. Az önkéntes 10 év után vehető ki (de adózni kell utánna)

Az adott nyugdíjpénztár honlapján lehet ezeknek pontosabban utánanézni.

De írhatsz nekik e-mailt, és akkor pontos választ kapsz.

2009. júl. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

A magánnyugdíjpénztári tagdíj befizetése kötelező.Ha nem lennél pt.tag,akkor a tb.alapba fizetnéd a 9.5%-os nyugdíjjárulékot.Ezzel az egyéni számlára könyvelt összeggel te nem rendelkezhetsz, mert ebből lesz a nyugdíjad 25%-a/hó, a tagság pozitívuma,hogy elhalálozás esetén örökölhető.Az 1956-ig születettek szüntethetik meg idén a tagságukat és visszaléphetnek a tb-be.

Az önkéntes nyd.pénztár kicsit másabb, de ott sem rendelkezhetsz a pénzeddel.10 év a futamidő, és csak akkor lehet kivenni adómentesen a hozam feletti részt,ha nyugdíjas vagy akivét időpontjában.Ha nem vagy megelégedve az önkéntes pénztár befektetéseivel,akkor sem veheted ki az egyenlegben közölt összegedet,csak 10 év futamidő lejártát követően.

2009. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!