Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A táppénz beleszámít azokba a...

A táppénz beleszámít azokba a napokba, amit a Gyed folyósításának időtartamához számolnak? (A szülés előtti 2 év alatt 562 nap kell ahhoz, hogy maximum időre kapjak gyedet. Ugye? )

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy mennyi ideig jár majd nekem a gyed. 2013. februárban fogok szülni, évek óta folyamatos munkaviszonyom van. 2012. szeptembertől ha táppénzre megyek, akkor meglesz az 562 biztosított napom ahhoz, hogy a gyedet maximum ideig kapjam (tehát a tgyás után másfél évig / kb. a gyerek 2 éves koráig)?


A szülés időpontjától visszafelé nézik a 2 évet (az én esetemben 2011. februártól 2013.februárig), vagy a szülést megelőző 2 naptári évet (tehát 2011. és 2012.)? Ha az utóbbi, akkor van 365 nap + 244 napom a táppénz nélkül. Így megvan. Ha viszont az előbbi, akkor csak 365 + 192 napom van a táppénzes napok nélkül. Ha a táppénz is számít, akkor megvan, de ha nem?


Ja, és a táppénz miatt kevesebb tgyást, gyedet fogok kapni, mintha végig dolgoztam volna? Valaki, aki ért hozzá, segítsen! Köszi a választ előre is.



2012. aug. 17. 11:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!