Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a "címzett fizet" csomagot...

Ha a "címzett fizet" csomagot nem veszik át, és visszahozza a postás, akkor a feladónak kell kifizetni a postaköltséget?

Figyelt kérdés
Gondolom így van, legalábbis nekem így lenne ésszerű, de azért hátha tudja valaki biztosra...
2012. aug. 23. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Igen, utánvételes csomagnál igen.
2012. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem.Feladáskor mindenképp kifizeted,a posta ingyen nem veszi föl.Utánvétnél az utánvétes összeghez ezért kell hozzáírni a +postaköltséget is,ha a címzettre akarod terhelni.
2012. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csomagot fel lehet adni, úgy hogy nem fizetek semmi. Amiről te beszélsz az az ajánlott levél.
2012. okt. 13. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Tévedés.Semmilyen küldeményt nem vesz föl ingyen a posta.

(6 éve Vaterázom,néhány ezer postai föladásom volt már:-)

2012. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy 6 éve vaterázol, de a Start csomagot fel lehet adni így. Nézz meg egy feladóvevényt. Ott van, hogy "címzett fizet". Adtam már fel így, utánvéttel és nem fizettem semmit. A posta díjszabásban is benne van ("A címzettnek a küldemény feladási díján felül a címzett fizet díját is meg kell fizetni."), csak mivel nagyon drága nem nagyon használja senki.
2012. okt. 13. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!