Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell külföldre egy...

Hogyan kell külföldre egy postai csomagot feladni?

Figyelt kérdés
Soha nem adtam fel csomagot, hol és hogyan lehet beszerezni a csomagolóanyagot, mit és hova kell ráírni? 2 kis könyvet küldenék Németországba, kis csomagról lenne szó. Mennyibe kerül várhatóan? Ajánlottan érdemes küldeni? Azzal mennyibe kerül?

2012. aug. 24. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
2 kis könyvet küldd inkább ajánlott levélként, sokkal olcsóbb... csomagold be (buborékos fólia + fehér vagy natúr csomagolópapír), vidd el a postára, és mondd meg, hogy a legolcsóbb megoldással adnád fel. Ott elmondják hogy mit-hova.
2012. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abba csomagolod, amibe akarod, újságpapírba, vagy bármibe, de ha annyira kicsi, és befér borítékba, az is jó. És nem kell külön hozzátenned a postán, hogy csomagként akarod feladni, levélként ugyanis olcsóbb, és 2 kilóig elviszik levélként is. Én személy szerint nem adnám ajánlva, feleslegesnek tartom, de ahogy gondolod. A díjszabás pedig itt van, a második oldalon: [link]
2012. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na jó, de hol lehet buborékos csomagolóanyagot venni?
2012. aug. 24. 12:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor én kaptam, akkor a csomagon rajta volt egy kis nyomtatott cetli, amin rajta volt minden (feladó, címzett), azt a postán adják?
2012. aug. 24. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ez nem olyan bonyolult ám, mint gondolod. Buborékos borítékot lehet venni papírboltokban, és úgy kell megcímezni, mint bármilyen borítékot, nincs semmilyen "formacsomagolás". Írd rá láthatóan és olvashatóan a neved, címed, és a feladó nevét, címét, a postán nem fognak neked adni semmit.

2012. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is mondták: levélpostaként kell feladni, mert csomagként iszonyú drága. Ha nem több 2 kilónál (2 kicsi könyv nem hiszem, hogy több lenne), akkor veszel papírboltban egy megfelelő méretű bélelt (bunorékos) borítékot, belerakod a könyveket, megcímzed ugyanúgy, mint egy belföldi levelet és feladod a postán.

Az ár attól függ, mekkora a tömege (ezt pl. egy konyhamérlegen ellenőrízhetet feladás előtt).

Ajánlott (700Ft a külföldi levélre) szerintem EU-ban nem muszáj, nemigen fog eltűnni a csomag, viszont az elsőbbségi érdemes lehet, mert nem sokkal drágább és EU-ba 3 nap alatt postázzák így.

2012. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem 2 kiló alatt lesznek, mert tényleg elég kis könyvecskék. :)
2012. aug. 24. 16:13
 8/8 A kérdező kommentje:
1 kilót nyomnak összesen, akkor tehát mehet levélként. értem, köszönöm! :)
2012. aug. 24. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!