Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi történik a...

Ilyen esetben mi történik a jelzáloggal?

Figyelt kérdés

Anyósomék úgy döntöttek, hogy a házukat a férjem és a sógorom gyerekei (tehát az unokák) nevére fogják iratni 50-50%-ban. Viszont a sógoromék úgy vettek fel hitelt, hogy az anyósék háza van beterhelve.

Ha esetleg (ne legyen így) korábban meghalnak, mint ahogy a hitel lejár és ezáltal törlődik a jelzálog, akkor az én gyerekem is örökli az adósságot??

Illetve a köteles rész (tehát a férjem és a sógorom része) ilyenkor hogy van? Mivel ők úgy szeretnék, hogy csak az unokák kapjanak mindent.

Természetesen mennek majd ügyvédhez, csak ezeket jó lenne tudni.



2012. aug. 25. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelzáloggal terhelt ingatlant csakis a bank beleegyezésével lehet átiratni bárkinek a nevére - és természetesen a bank sohasem egyezik ilyesmibe bele.
2012. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocs, hülye vagyok, rosszul írtam.

Szóval nem a nevükre íratják, hanem végrendeletet írnak, és abba foglalják bele, hogy az unokák az örökösök, nem pedig a gyerekek.

2012. aug. 25. 08:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor igen (már ha lehet ilyet a magyar végrendelkezési jog szerint, hogy kihagyja a saját gyerekeit), a fennmaradó hitelrész is öröklődni fog.
2012. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!