Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha édesanyámtol kapok kölcsön nagyobb összeget (lakást szeretnék venni), kell róla szerződést írni?

2008. máj. 12. 20:22  Privát üzenet  

A válasz

Bizony, hogy kell.

Nem szükséges közokirat, de egy magánokirat (két tanús) mindenképp legyen.

A szerződés tartalmazza, hogy ki kinek, esetleg milyen céllal mekkora összeget milyen visszafizetési határidővel és egyéb feltételekkel ad. Illetve tartalmazhatja, hogy milyen biztosítékot kér cserébe. (Ha zálogjogot akar kikötni a kölcsönadó, akkor legalább ügyvéd által jegyzett magánokirat vagy közokirat szükséges, mert az ingatlannyilvántartásba csak úgy jegyzik be. Ha nincs ilyen jellegű igénye a kölcsönadónak, akkor elég a két tanús magánokirat.)

A szerződés nem azért fontos, hogy az édesanyád biztosítva legyen (gondolom nem azért kéred kölcsön, hogy lehúzd), hanem sokkal inkább azért fontos, hogyha édesanyád vagy ellened vagyonosodási vizsgálatot indítanak, akkor tudd igazolni a pénz sorsát.

Fontos megjegyezni, hogy amennyiben ajándék lesz belőle, akkor célszerűbb TBK-ba (takarékbetét) adni, mert arra nem lesz ajándékozási illeték. De ha csak "szimpla kölcsön", akkor is érdemesebb utalni, azt szereti nagyon az APEH.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2008. máj. 13. 10:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A népszámláló számlálóbiztosokkal a munka megkezdése előtt vagy az elvégzett munka után kell szerződést kötni?
Adásvételi szerződést aláírhatja egy családtag is?
Munkahelyemről elküldtek, viszont nem fogadtam el és írtam alá a közös megegyezést, olyan szerződést kapok, ami rendkívüli felmondásos, de még azt sem kaptam meg és írtam elá, elmehetek táppénzre?
Magányszemélyként írathatok alá valakivel titoktartási szerződést?
Ki hogyan írta meg a szerződést, ha a lakást rezsiáron adta és cserébe felújítják?
Mit érdemesebb kötni élet járadék szerződést vagy eltartási szerződést? és melyiket lehet jobban megtámadni a tulajdonos családjának ha vissza akarják szerezni

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!