Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan férhetnék hozzá?

Hogyan férhetnék hozzá?

Figyelt kérdés
Helyzet az, hogy edesanyam eletbiztositasanak en voltam a kedvezmenyezettje, ami ha jol tudom egy eve lejart es kotottek lakaskasszat az en nevemben (lehet hulyeseget mondok, nem tudom hogyan mukodik ez), de mivel meg itthon lakok es szinte itthon tartanak (19 eves vagyok, most leszek vegzos gimis) es kulonben is nincs ra szerintuk szuksegem ezert nem mondanak rola semmi informaciot, meg ha kerdezem akkor sem. A helyzet az hogy kezdenek csaladi problemak es maganeleti problemak lenni es egyre esedekesebbnek erzem hogy igenybe vegyem ezt a lakaskassza dolgot, de nem tudom hol, hogyan es mit kene kezdenem, mivel ugy szuleim nem hajlandoak elengedni. Na ne is menjunk ebbe bele mert nem ide tartozik, viszont mi a teendo ilyenkor? Nagyon halas lennek ha valaki tudna nekem segiteni, kezdo lepeseket megadni vagy valami...

2012. aug. 31. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Es mit szeretnel vele kezdeni?
2012. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Monger Márk válasza:
a bizonyos biztosító céghez kell bemenni és ott megkérdezni ezt.
2012. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha édesanyádnak kockázati életbiztosítása volt, akkor abból a lejárattal nem lett pénz. Ha megtakarításos vagy befektetéses, akkor elvileg neked kellett kapnod, ha akkor már nagykorú voltál (Gondolom ez is volt a lényeg, hogy mire 18 leszel, legyen valami tőke.) Ha nem voltál még 18 a pénz édesanyádhoz került vissza.

A Lakáskasszából 1 év után még sok mindenre ne számíts! Az elmondottak alapján te vagy a kedvezményezett. De ez a szerep bármikor megváltoztatható és édesanyád dönti el, meddig akar takarékoskodni, hogyan és mennyit. Ő rendelkezik mindkét összeg felett.

Mielőtt bármit is tennél fontold meg a rendkívül banális és közhelyes tanácsot: üljetek le otthon megbeszélni a dolgokat, a haragot félretéve.

2012. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az uj hazassaga ota nem tekint csaladtagnak, marmint inkabb csak egy eszkoznek ezert mondtam hogy ebbe nem akarok belemenni:) 18at akkor mar betoltottem, ala kellett irnom papirokat de voltam annyira suta hogy nem olvastam el hogy mit irok ala. az elso "valaszolonak": szerinted mit szeretnek?:) Kikoltozni minel hamarabb. ING-nek mar irtam egy emailt 2 napja de semmi valasz egyenlore...
2012. szept. 2. 07:44
 5/5 anonim válasza:
Nagyon fontos!Levélben kérdezz rá a biztosítónál,de mivel csak kedvezményezett vagy,nem vagy addig ügyfelük ameddig anyud él.
2012. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!