Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Tanulnátok...

Ti mit tennétek? Tanulnátok vagy inkább dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Családomnak nagyon kevés pénze van és szeretnék (szoktam is) segíteni.Minden hónapban adok pénzt,viszont a munkát nagyon utálom. Soron dolgozom egy gyárban,elég megterhelő. Lenne még lehetőségem tanulni,mert nincs szakmám.Még ingyenes lenne,csak akkor nemigen tudnék itthon besegíteni.Persze vannak diák munkák,de az mégsem annyi, meg ugye nem tudnék elmenni suli mellett olyan sűrűn,mint szeretném.Mert ha hétfőtől-péntekig bent vagyok suliban,max. a hétvége jöhet szóba.:/

2012. szept. 2. 08:34
 1/10 A kérdező kommentje:
A másik dolog,hogy már próbálkoztam és jelenleg is próbálok másik munkát találni,de persze nincs semmi.:/ Pedig még a munkahelyváltás lenne a legjobb megoldás,mellette pedig valami tanfolyam.
2012. szept. 2. 08:42
 2/10 anonim ***** válasza:

menj esti suliba vagy mégjobb hétvégibe

én ezt csinálnám a helyedben


én most am külföldön dolgozom és csak vizsgára fogok hazamenni, meg gyakorlatra

aztán meg itt kint szerzem meg a bsct online, mert itt ilyen csodák is vannak hogy gondolnak arra aki dolgozik, persze ehhez az online-hoz kell előképzettség :) tehát nem a nulláról adnak egy diplomát a kezedbe

meg hát nem is olcsó


aztán ezzel a diplomával jelentkezem egy másik kinti egyetemre


1 évig meg dolgozom meg tanulok :)

és nekem is kell hazaadnom


az eredeti tervem nem jött be hogy a szüleim eltartanak amíg a magyar egyetemet csinálom... úgyhogy besokkaltam és úgy döntöttem hogy ha nem megy akkor saját lábra állok először és utána csinálom meg azt a képzést amit annyira akarok és külföldön nem otthon, úgyis itt akartam tanulni, csak hát igen a pénz :D


rohadt pénzügyek, nemde?

2012. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos nincs lehetőségem külföldre menni.:/ Gondolkoztam már az esti tagozaton,csakhogy a diákmelók többségét csak nappali tagozatosok végezhetik.Legalábbis amit eddig találtam mindenhová csak nappalisok jelentkezhettek.:/

De köszi a választ!:) És sok sikert!:))

2012. szept. 2. 17:37
 4/10 anonim ***** válasza:

worklandplus-nál nem kell nappalisnak lenned


de amúgy azt is ki tudod bulizni, hogy nappalira vesznek fel és megkéred hogy egyéni tanrendet kaphass és csak hétvégén járnál be


szinte mindent el lehet intézni, csak szemesnek áll a világ.

hidd el nekem is beletelt egy-két telefonba mire elintéztem hogy csak vizsgát kelljen tennem a 3 éves tanfolyam helyett, de mint mondtam minden megoldható, csak szemesnek áll a világ...

ha minden tervem jól megy ca. 6 hónap alatt szerzek egy brit diplomát xD

azért az elég kemény nemde?

2012. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de am szombati oktatás mellett folytathatod a gyári munkát
2012. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,lehet,hogy estiseket is foglalkoztatnak,csakhogy messze lakom Pesttől.Azért köszi!^^


Folytathatnám,csak akkor a tanulásért fizetnem kellene.Nekem meg még ingyenes lenne.

2012. szept. 3. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem estin is volt ingyenes képzés...

Csak alapítványi díjat kellett befizetni.

Ami iskolarendszerű mindegy hogy esti vagy nappali lehet államilag támogatott.


Az iskolarendszeren kívüli nem támogatott.

Nyugodtan kérdezz, nagyon beleástam anno magam ebbe a témába.

Ha vmi konkrét érdekel akár többet is tudok segíteni, ha tudom a korod meg hogy van-e már OKJ-d.

2012. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy estin is lehet ingyen tanulni,csak az a gond,hogy ahová menni szeretnék dolgozni,oda csak nappali tagozatos diákokat vesznek fel.:)

Viszont megpróbálkozom avval,hogy beiratkozom a suliba nappalira,aztán pár héten belül megkérem az igazgatót,hogy hadd legyek magántanuló (azt hiszem van rá lehetőség). Így fél évig mindenképp tudnék dolgozni (félévente kell az iskolalátogatási papírt beadni,amin ugye rajta van,hogy nappalin vagy estin tanul az illető).

Aztán max. félév előtt megpróbálom rábeszélni az igazgatót,hogy az iskolalátogatásira azt írják rá,hogy nappalis vagyok.Remélem összejön.Ha nem akkor majd kitalálok valamit.Van még fél évem rá...:))

Mindenkinek köszönöm a választ.:) Rendesek vagytok.:)

2012. szept. 3. 19:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, az is jó ötlet!

Sok sikert hozzá!


És amúgy 1 ember válaszolt végig, de köszönöm a királyi többest :D

2012. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ohh,bocsánat!:D Nem tudhattam!:DD Akkor köszi szépen!xDD
2012. szept. 4. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!