Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy szolgáltató...

Mit tegyek, ha egy szolgáltatói számlán nagyobb összeg szerepel a vártnál?

Figyelt kérdés

Konténert rendeltem a helyi önkormányzattól lomtalanításhoz. A konténer 4 m3-es volt, tipikus padlástakarításról lévén szó, javarészt üres üvegek, műanyag kannák, régi fotelek, szőnyeg, lámpabúrák, papírdobozok, gyerekjátékok és hasonló lomok kerültek bele. A számla összege 4 tonna hulladékról szól, ami szerintem enyhén szólva is túlzás. A mérlegelésnél ugyan nem lehettem ott, s a mérlegjegyet sem volt módomban megtekinteni, azért a józan ész azt mondja, hogy ezek súlya belefér kb. 1 tonnába.

Hogyan tudom bizonyítani az igazamat ez esetben?

Valaki hozzávetőlegesen meg tudja mondani, hogy egy 4 m3-es konténer milyen súlyú?

Esetleg azt, hogy 1 m3 lomtalanításból származó hulladéknak mekkora az átlagos súlya? Természetesen csak egy körülbelüli, tól-ig értékre lennék kíváncsi. Vagy mi az az anyag, amiből 1 m3 1 tonna (pl. sitt, kavics)?



2012. szept. 3. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

"Vagy mi az az anyag, amiből 1 m3 1 tonna (pl. sitt, kavics)?"


Leginkább a vízé.

Sóderből kb 1,8-2 tonna egy köbméter így számolj.

2012. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha 4 m3-es konténert rendeltél, annak annyi a szabvány súlya, tudomásom szernint nem mérik, mindegy mi van benne, ennyit számolnak....
2012. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kérdező:


Természetesen kértem előzetesen árajánlatot, mely szerint a konténer szállításáért számítanak fel egy bizonyos összeget, plusz a hulladék elhelyezéséért tonnánként. Ebből tudtam kiszámolni, hogy 4 tonnányi hulladék elhelyezését számlázták ki, mert a számlán csak "1 db konténer szállítása és ürítése" szerepel.

2012. szept. 5. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is rendeltem konténert, 4m3-est, amit 4 tonnásnak számolnak, de ez különben fel sem merült...

Kérdezz rá, ha úgy gondolod, becsaptak, előre tudtam az 1 konténer oda-visszaszállítás ürítés mennyi lesz.

Mérésről szó se volt...

2012. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát éppen itt a probléma, hogy a reklamációmra azt felelték, hogy nincs tévedés, 4 tonna (ami ellentmond a józan észnek). Ezután kértem tőlük a mérlegjegy másolatát, ezt 2 hete várom.

A számla fizetési határideje időközben lejárt, ezért attól tartva, hogy sok kamatot számítanak fel, átutaltam a számla egy részét (2 tonnát) azzal a feltétellel, hogy kompenzáljuk az összeget, ha kiderül a valós súly.


A kérdés az, hogy esetemben érdemes-e ügyvédet fogadni, pert indítani? Van-e esély arra, hogy bebizonyítsam az igazamat, ha konkrét bizonyíték nem áll rendelkezésemre? Egyáltalán nekem kell bizonyítani, vagy a cégnek a számlázás helyességét, illetve hibáját?


Nagyon nem szeretném, hogy a valós súly többszörösét fizettessék ki velem, nem lenne jó baleknak lenni. :-((

2012. szept. 13. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!