Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyukák! Szerintetek ez így...

Anyukák! Szerintetek ez így lehetséges vagy a másik anyuka rosszul informálódott? Munkaügy.

Figyelt kérdés

Jelenleg felmondási időmet töltöm a cégnél, ami októberben jár le (kirúgtak, mert a fiam betöltötte a 3. évet...).

Egyik ismerős anyuka szerint a felmondási idő alatt elhelyezkedhetek másik cégnél, de szólnom kell, hogy az ilyen-olyan járulékokat még a régi munkahelyemnél vonják. Akkor ez hogy működik? Ha ez egy járható út, addig az új munkáltató nem jelent be? Én ilyenről még nem hallottam.


2012. szept. 5. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

hát ezt speciel nem tudom, pedig könyvelő volnék vagy mifene, de minden változott.

viszont olyan nincs, hogy nem jelent be, olyan viszont van, hogy nem fizet járulékot, mert mindig csak az egyik munkahely fizet, a második nem.

én babám előtt munkahely mellett másodállásban vállalkozó voltam és egy fillér járulékot nem kellett fizetnem, hosz a munkahelyem fizette. szóval igen, járható út ez a rész, a többit sajnos nem tudom

2012. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"olyan viszont van, hogy nem fizet járulékot, mert mindig csak az egyik munkahely fizet, a második nem"

Ez régebben sem így volt.

Vállalkozóként nem kellett járulékot fizetni legalább a minimálbér után, ha volt heti 36 órát elérő munkaviszonyod.

Ha másik munkaviszonyod is volt, akkor abból nem vontak pénzbeli eb. járulékot (3%), a nyugdíjjárulékot pedig a "plafonig" vonták.


Kérdező:

Elhelyezkedhetsz másik munkahelynél.

Szólnod kell, hogy van másik munkaviszonyod is. Az egészségbiztosítási (TB) kiskönyved sem tudod odaadni az új munkáltatódnak amíg a régitől meg nem kapod (ebben vezetik a munkaviszonyaid)

Idén január 1-től megszűnt az, hogy többes jogviszony esetén csak az első helyen vonnak pénzbeli egészségbiztosítási járulékot.

A többedik munkaviszonyodnál is vonnak mindent.

A nyugdíjjáruléknál kell (itt is) figyelni, hogy elérted-e a járulékfizetési felső határt (nyilatkoznod kell róla, ha elérted)

Ezeket olvasd el:

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval egyet értek.

Amiről szó van, azt hívják többes jogviszonynak. Mindegyikben be kell, hogy jelentsenek, egyszerre több munkahelyed van. Ennyi az egész. Nem szokatlan dolog, maximum Te nem hallottál még róla.

2012. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A kiskönyvem már nálam van, mert felmentettek a munkavégzés alól és kifizettek, kiadtak minden papírt.
2012. szept. 6. 08:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor még egyszerűbb a dolgod, papírilag.
2012. szept. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!