Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Háztartási munkás? Hogy is...

Háztartási munkás? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

1. A testvérem bejelenthet-e háztartási munkásként,ha külön élünk, nem egy háztartásban?

2. Ha bejelentett,mint háztartási munkás,kell-e jeleznem ezzel kapcsolatban valamit a munkaügyi központ felé, ha regisztrált munkanélküli vagyok?

3. Ha megtörténik a regisztráció,akkor neki milyen fizetési kötelezettségei lesznek ezzel kapcsolatban?Csak az 1000 ft-os regisztrációs díj?

4. Az illetékes önkormányzatnál kell-e intézkedni valamit ezzel kapcsolatban?

5. Ha letelik a 30 nap munkaviszony jogosult leszek-e a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra?Most szeptemberben leszek 1 éve regisztrált munkanélküli.Pályakezdő vagyok volt már 3 hónapos munkaviszonyom,ami tavaly márciusban szűnt meg.Így csak a társadalom biztosítást fizeti helyettem az önkormányzat,semmi mást támogatásra nem vagyok jogosult.

6. Amíg háztartási munkás vagyok kiközvetíthetnek-e közmunkára?


Természetesen a közmunkát is elvállalnám,de mivel a testvérem egyedülálló szülőként neveli két kisgyermekét, ha van rá mód akkor inkább háztartási munkásként szerezném meg a 30 napot,így a gyerekekkel is maximálisan tudnék foglalkozni,amíg a testvérem dolgozik.Eddig is ezt csináltam,amióta munkanélküli vagyok.Csak most a napokban egy ismerősömtől hallottam ezt a háztartási munkás lehetőséget is.Eddig nem tudtam róla,hogy létezik ilyen.

Egyébként folyamatosan keresek munkát, rengeteg helyre jelentkeztem már,de sajnos mindenhol a legnagyobb probléma az,hogy vidéki vagyok.Nem egyszer megkaptam,hogy sajnos nem igazán tudnak alkalmazkodni a buszjáratokhoz stb… Több helyen fel is írták a nevem,elérhetőségem,ha esetleg üresedés vagy felvétel lesz,akkor értesítenek.Eddig ezekről a helyekről sem jött visszajelzés.Az önéletrajzom is nagyon sok helyre le lett adva,eddig semmi.A településen is,ahol élek szinte mindenhol megpróbáltam már,de vagy azt a választ kaptam,hogy jelenleg teljes a létszám vagy azt,hogy adjam meg az elérhetőségeimet,aztán ha lesz valami értesítenek…

Elolvastam a háztartási munkára vonatkozó szabályokat is,de gondoltam felteszek ezzel kapcsolatban néhány kérdést itt is,hátha világosabbá válnak a dolgok számomra!


2012. szept. 9. 14:38
 1/6 anonim válasza:
69%

1. Igen bejelenthet, én is így csináltam.

2. Senkinek nem kell jelezned.

3.Igen csak az 1000ft reg díj,minden hónap 12-ig ráutalni a 10032000-01076215 számlaszámra közleménybe a testvéred adóazonosító jelét beirni. És persze előtte a 185-ös telefonszámon bejelenteni a NAV felé.

4. Nem kell semmit, ők nem reklámozzák ezt a lehetőséget (legalábbis nálunk) a 30 naphoz, mert így nem kell a közmunkát sem felvenned aprópénzért.

5. A te esetedben nem kell letelnie még a 30 napnak mert most kapod először. Ha letelt az egy éved regisztálva azonnal menj és intézd a FHT-t. De közben azonnal jelentesd is be magad hogy ketyegjen a 30 napod háztartási munkásként.

6. Kiközvetíthetnek, mert ők nem fogják tudni hogy te háztartási munkán vagy, de nem vagy köteles elvállalni. Mert mi van hogyha te háztartási alkalmazottként havi 60000 ft-ot keresel, míg közmunkásként 47500-at!

Ha kérdésed van még írj. Szükséges törvényeket , háztartási alkalmazott után kitöltendő ,,munkáltatói igazolást" át tudom küldeni e-mailben. :)

Én csak azért éltem ezzel a lehetőséggel ,hogy ne kelljen felvennem a közmunkát. Azért sokkal olcsóbb megoldás volt, mint tavaly 82000 ft-ot fizettem magam után 2 hónapra a testvérem vállalkozásában hogy meglegyen a 30 napom.

2012. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!:)

Tehát ez azt jelenti,hogy most nekem lejár az 1 éves regisztrációm a munkaügyiben,akkor én pl. köv. hónapban megkapom a FHT-ást (természetesen,ha intézkedem)?Mivel most kapom először?Akkor nekem még nem kell leigazolnom a 30 napot?

És ha háztartási munkásként bejelentenek és behívnak közmunkára és azt visszautasítom akkor,nem vonják meg tőlem a támogatást?

2012. szept. 11. 18:48
 3/6 anonim válasza:
69%

AZ A SZEMÉLY, AKINEK FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁSRA VALÓ JOGOSULTSÁGÁT MEGÁLLAPÍTOTTÁK KÖTELES: 1) állami foglalkoztatási szervnél kérni álláskeresőként történő nyilvántartásba vételét, 2) a továbbiakban az állami foglalkoztatási szervvel együttműködni, 3) az ellátásra való jogosultságának következő – évente elvégzendő – felülvizsgálatáig legalább 30 nap időtartamban : a) közfoglalkoztatásban részt venni , vagy b) keresőtevékenységet folytatni ( ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát is) vagy c) munkaerő-piaci programban részt venni, vagy d) az Flt. szerinti, és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben részt venni ( ideértve a felülvizsgálatkor folyamatban lévő képzést is)


Ez a lényeg (az ellátásra való jogosultságának következő – évente elvégzendő) neked. Még nem kell először a 30 nap. Tehát jövő szeptemberig vagy a köv. felülvizsgálatig legyen meg. Erősködnének lehet hogy elvehetik ha nem veszed fel a közmunkát , de törvényes kereteken belül jogod van máshogyan letölteni a 30 napot. Erélyesnek kell lenni a polgármesteriben, pedig tudják hogy neked van igazad. Sok helyen azt hiszik hogy ők az atyaúristenek :D

Pedig mint nálunk is csak buta, semmittudó polgármester seggnyaló, rokon analfabéták dolgoznak a hivatalban, akik még egy word-ot, excel-t sem képesek kezelni.

2012. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen még egyszer!:)

Hát ez itt nálunk is így van,pont ahogy írtad!

Még párszor alaposan átolvasom,amiket írtál,h. biztos legyek a "dolgomban",ha intézkedésre kerül a sor!:)

Ha esetleg lesz még kérdésem kérdezhetek,vagy írhatok privátot?Ha igen,akkor lehet,hogy majd hétvége körül jelentkeznék... persze csak akkor,ha nem gond!Úgy látom jártas vagy a dolgokban!:)

2012. szept. 12. 19:27
 5/6 anonim válasza:
85%
Nem gond ha kérdezel. Jó tisztában lenni a dolgokkal, mert könnyen hülyének nézik az embert. Ilyesmiben szoktak még átbaszni közmunkánál hogy 4 órába vesznek fel akkor nem 30 hanem 60 munkanapot kell ledolgozni.Na ez is nagy hülyeség , mert kezdjük ott nem munkanap van a fenti törvényben hanem 30 NAP , amibe beletartozik a hétvége, táppénz, fizetett és fizetetlen szabi.... Tehát január 1-től-jan 31-ig 31 nap. Nem úgy hogy másfél hónap a 30 nap amit szoktak szajkózni. És persze a 4 órás munkanap ugyanolyan teljes mértékű napnak számít!
2012. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írtam privátot!:)
2012. szept. 14. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!