Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a kötelező közmunka ideje?

Mennyi a kötelező közmunka ideje?

Figyelt kérdés
Közmunkára kell mennem majd októbertől. Valamikor régebben már voltam, akkor 4 órában, 3 hónapot kellett dolgoznom. Most sajnos megint munkanélküli lettem. Mennyit kell dolgoznom 6, illetve 8 órában, mert a 4 órás megszűnt. Nem tudom sajnos, nem mondták még, majd csak októberben, vagy novemberben. Aki biztosra tudja, megírná? Köszönöm!
2012. szept. 11. 16:00
 1/7 anonim válasza:
12%
Nincs kötelező közmunka és ha elvállalod sincsen szabott ideje. Akkor mondasz fel amikor akarsz.
2012. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amikor voltam régebben, akkor úgy volt, hogy 4 órában 3 hónapot, 6 órában 2 hónapot, 8 órában pedig 30 napot kellett dolgozni minimum. Ezért voltam 3 hónapig, ők szabták meg, azt mondták, ami törvényben van leírva, ők szabják ki. Azért kérdezem, hogy most mennyi az a minimum idő, amit dolgozni kell?

2012. szept. 11. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Azt hiszem 30 munkanapot kell ledolgozni,ha 8 órás.Akkor 6 órában 40 napot,ami kb két hónapnak felel meg.
2012. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

A törvényben nincs kötelező közmunkaidő leírva (nem is volt)

Az FHT egyik feltétele, hogy legyen legalább 30 nap munkaviszonyod (a közmunka is munkaviszony), vagy 30 nap egyszerűsített foglalkoztatási jogviszonyod, háztartási munkád, ingyenes közérdekű munkád (vagy megfelelő idejű mp.képzésed)

A 30 nap esetében nem számít, hogy hány órás a napi munkavégzés (egyszerűsített foglalkoztatásnál, háztartási munkánál, közérdekű munkánál ezt nem is kell vezetni) A napi 6, vagy 4 órás munkaviszony is ugyanúgy 1 napnak számít, mint a napi 8 órás.

A közmunka nem feltétele az FHT-nak, de ha megtagadod a felajánlott közmunkát, vagy felmondasz, vagy felmondanak neked, akkor megszeged az együttműködési kötelezettséget és megvonják az FHT-t.

Az önkormányzat annyi időre és olyan munkaidőben hív be közmunkára, amilyenben akar. Ha akarja akkor behívhat akár 12 hónapra is, napi 8 órában, de ha akarja, akkor egyetlen egyszer sem hív be az év folyamán.

2012. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és munkaviszonynál nem a munkanap számít, hanem a munkaviszony kezdete és vége közötti naptári napok (azaz a szombat, vasárnap, ünnepnap, szabadság, táppénz, igazolt távollét is)
2012. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom mi az a FHT, Én AKT-t kapok, 22800.forintot. Mivel cukorbeteg vagyok, napi 4 inzulinnal, és szívbetegségem is van, ezért szeretném tudni, idén mire számíthatok, mennyit kell dolgoznom. Nálunk mindenki csak a minimum időt dolgozza le, ez egy kisváros, mindenkinek kell közmunkát adni, nincs olyan hogy 12 hónapig adnak munkát. Tehát, akkor a 30 nap a minimum. Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 11. 20:04
 7/7 anonim válasza:
#5.: ez biztosan így van? Ha behívnak szeptember 1-re szept. 30-ig, akkor meg is van a segélyhez kötelező 30 napom?! Csak azért, mert ez így valós munkában csak 22 nap!
2014. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!