Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet bankkártyáról...

Hogyan lehet bankkártyáról pénzt átutalni? Vannak ezzel átverések? Fizetni kell ezért?

Figyelt kérdés

Pl. vaterán sokszor úgy van a fizetés, hogy utald át a pénzt és ő küldi,amit vettél, vagy nem.

Átutalni internetről is lehet? És ha neked utalnak át pénzt, akkor ugye meg kell adni a bankkártya számodat. Arról nem tudnak valahogy levenni pénzt?

Szerintem egyébként nem nagyon lehet ezzel senkit átverni, de én 16 éves vagyok, és a szüleim nem engedig, hogy valamit így vegyek meg, mert hallották, hogy valakiéről csak úgy 100 ezret leemeltek.

Egyébként OTP bankkártya.


2009. júl. 30. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezeket a téveszméket olyanok terjesztik, akiknek halvány gőzük sincs sem a bankszámlákról, sem a bankkártyákról (nekik sincs ilyen!) és még életükben nem vásároltak a neten... :]


Nekem több bankszámlám is van, mindegyikhez van bankkártya is, gyerekeimnek is (18 és 19 évesek) évek óta van bankszámlájuk és bankkártyájuk.


Szinte már mindent az internetről rendelek, mert sokkal kényelmesebb így vásárolni, sokkal olcsóbb is! (Teljesen biztonságos, megnyugtatlak.)


Rendszeresen vásárolok a Vaterán és a TeszVesz oldalakon, eddig még senki nem vert át ott sem!


Szoktam rendelni az USA-ból, HongKong-ból is, 1 hét alatt megérkeznek a cuccok, csak annyi pénz kerül le a bankszámlámról, amennyit jóváhagyok!


A fiam online játékjaihoz is több +kiegészítőt vásároltunk már internetes fizetéssel, abszolút biztonságos tranzakciók voltak!


Ha nekem akar valaki pénzt átutalni, ahhoz meg kell adnom a bankszámlaszámom és a bankszámlatulajdonos nevét (enyémet), így tud a számlámra pénzt utalni valaki. (Ezzel az információval SENKI nem tud a számlámon tartott pénzemhez hozzáférni!)


Amúgy pénzt átutalni nem a bankkártyáról kell, hanem a bankszámláról : minden bankszámlához lehet igényelni a bankban NetBank hozzáférést, interneten belépek a Netbank fiókomban és pár perc alatt átutalok a megadott bankszámlára...

A NetBank átutalások díja az adott bankszámla-csomagtól függően lehetnek díjmentesek, vagy lehetnek különböző díjúak, ez a banktól függ.


Én igyekeztem olyan bankszámlacsomagokat választani, amiben a NetBankos átutalások díjmentesen, és rendszeres átutalások is díjmentesek.


Javaslom, beszéld rá a szüleidet, hogy próbáljátok ki a netes vásárlást, te segíthetnél nekik, biztos vagyok benne, ha egyszer kipróbálják, utána ők is szívesen fognak neten vásárolni! :D


Az sem ártana, ha rábeszélnéd a szüleidet : nyissanak neked valamelyik banknál bankszámlát, itt az ideje, hogy megtanuld kezelni a bankszámládat, bankkártyádat!!! :]


(Csak NE az OTP-Junior bankszámlát válasszátok, mert ott ingyenes ugyan a számlavezetés havonta, de bármit átutalnál, többszáz Ft-os költségeket számolnak fel!)

2009. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Akkor milyen bankkártyát ajánlanál nekem? És azzal is ugyanúgy vásárolhatok interneten? És hogy internetről tudjak átutalni, ahhoz az elején kell fizetni?

Én szoktam neten vásárolni, könyvet, kisállat, kutya tápot, felszerelést, meg még néhány dolgot, de csak a futárnak fizethetek kp-val, mert nem utaltathatok át velük, pedig úgy sok helyen olcsóbban hoznák ki.

Majd megpróbálom rábeszélni őket, hogy legyen saját kártyám. Remélem sikerül. És azon kamatozik valamennyit a pénz?

2009. júl. 30. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:

A bankszámla a lényeg nem a kártya. A pénz a bankszámládon van a kártya csak egy plusz dolgo, az mellékes, hogy szinten minden bankszámlához van és összekapcsolódik a kettő. A igényelsz olyan szolgáltatást, hogy a neten tudj dolgokat intézni akkor ott is utalhatsz, lekötheted a pénzt, feltöltheted a mobilodat. Ha valaki tudja a bankszámla számodat meg a neved akkor csak utalni tud neked pénzt levenni nem. A bankártya számoddal meg semmit nem tud kezdeni.


Vannak olyan kártyák amivel lehet interneten fizetni, én ilyenről főleg pókeres oldalak kapcsán hallottam. NA ott a bankártya számát kell megadni és ha valamilyen kódot megadsz akkor tudna leemelni pénzt, de ez egy nagyon ritka kártya nem mindeggyik alkalmas erre, és kétlem, hogy fiataloknak ilyet adnának, úgy értem hogy a diákoknak szánt kontrukciók ilyet nem tartalmaznak. erről nem tudok sokat. De pl. az OTP junior az tuti nem iylen.

2009. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Pénzt leemelni akkor tudnak (bár az sem túl gyakori, de sajnos előfordul, az öcséméről egyszer 2 nap alatt majdnem másfélmilliót akartak levenni), ha bankkártyával fizetsz a neten. Ehhez dombornyomott kártya kell, és a kártyán lévő adatokat kell bepötyögni a gépbe. Ilyenkor előfordul, hogy hacker-ek leveszik az adatokat, aztán ők is fizetgetnek a te kártyáddal. Ez könnyedén megelőzhető, ha külön kártyát használtok netes fizetésre, nem azt, amire mondjuk a család fizetése jön, és csak minimális pénzt tartotok rajta. Meg érdemes mindenképp sms-szolgáltatást kérni minden pénzmozgásról.

Utaláskor nincs ilyen veszély, hisz csak olyan adatokat adsz meg, amivel más legfeljebb befizetni tud a számládra pénzt, levenni róla nem. Ilyenkor az egyetlen veszély, ha kifogsz egy becstelen eladót, aki miután megkapta a pénzt, nem küld neked semmit. Ez is inkább csak akkor veszélyes, ha külföldre utalsz, Magyarországon belül viszonylag könnyen jelentheted fel a másikat csalásért, ezért nem nagyon mernek ilyesmit csinálni. Baráttal ebay-en előfordult már, hogy utalt Angliába majdnem 200ezer forintot, aztán hiába várt, az eladó csak azt hajtogatta, hogy ő feladta, biztosan elveszett a postán. Elég valószínű, hogy fel sem adta soha.

2009. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor most mit csináljak?

Nekem olyan kell, amivel tudok átutalni interneten, nekem is tudnak átutalni és amit interneten rendelek, azt kitudjam előre fizetni.

Mi kell ehhez?

2009. júl. 31. 12:50
 6/7 Roland515 válasza:

bankkartyalap.hu Válogass!


Én Visa Classic-ot használok. Az OTP-nél a legdrágábbak a kártyák,de chippeltek.(Nehezeb leemelni róla a cash-t) Érdemes limitálni a pénzkivételt pl: napi 1 ft-ra. (Tetszés szerint állithatod a limitet)

2009. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint már az egyik kolléga írta, nem bankkártya, hanem bankszámla.
2009. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!