Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérelem megírásához szeretnék...

T.Erika kérdése:

Kérelem megírásához szeretnék segítséget kérni bankhoz kellene. Kamatcsökkentés és törlesztőrészlet csökkentéséhez. Hol lehet ilyen nyomtatványt találni? Köszönöm segítségüket.

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs a banknak ilyen "akciója", hogy csökkenti a kamatot és ezzel együtt a törlesztőrészleteket, akkor teljesen fölösleges ilyen kérelmet írnod, nem fognak egyedileg ilyen lehetőséget biztosítani.

Kivéve, ha több százmilliós vagy milliárdos hiteled van...


Ez volt a rossz hír, a jó hír viszont az, hogy szinte az összes banknak van valamilyen "válságkezelő" programja, általában többféle lehetőséggel.

Érdemes felvenni a kapcsolatot a bankkal és érdeklődni a lehetőségek után.

Arról nem is beszélve, hogy ingatlanfedezetes devizahiteleknél év végéig van lehetőség árfolyamrögzítésre.

Ha kiszámolod, mindenképpen megéri, akkor is, ha 5 év múlva meg fog nőni a törlesztő, mivel összességében árfolyamrögzítéssel kevesebbet kell visszafizetni.

2012. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már beszéltem a bankkal és azt mondták írjak egy kérelmet mert nem tudom fizetni a hitelemet mert kevesebb lett a jövedelmem stb...Ezért kérdeztem hogy-hogy kell megírnom a kérelmet.Legalább valami formanyomtatvány van-e rá.Köszönöm válaszát.
2012. szept. 22. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:

XY Bank

(a bank címe)


Tárgy: Kérelem



Tisztelt XY Bank!


Alulírott Gipsz Jakab (született: ..., anyja neve: ..., cím: ...) hivatkozva a 2012. szeptember 21-én a bankfiókban történt személyes tájékoztatásra, azzal a kéréssel fordulok önökhöz, hogy a 0123456789 számú hitelszerződésem havi törlesztőrészleteit mérsékelni szíveskedjenek.


Indokaim a következők:

Jelenleg munkanélküli vagyok, mert 2012. augusztus 21-én előző munkahelyemről elbocsátottak. / Feleségem munkanélküli, ... / Vállalkozóként dolgozom és a válságos időszakban csökkent a bevételem. / stb.

(Ide mindent le kell írni, ami objektív ok, de nem kell pár mondatnál több.)


Jelenleg munkát keresek / feleségem keres munkát / vállalkozásomban új lehetőségeket, új piacokat keresek, csökkentettem költségeimet / stb.

(Ide leírod, hogy mindent megteszel annak érdekében, hogy fizetni tudd a hiteledet, szintén pár mondatban.)


Minden megoldás érdekel, kérem tájékoztassanak a lehetőségekről.

Várom mihamarabbi írásbeli válaszukat, köszönettel:


Gipsz Jakab


(Az egész levél bőven, szellősen tördelve férjen rá egy A4-es oldalra, nem kell regényt írni.)

2012. szept. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaa, a dátumot lehagytam, te ne felejtsd el!
2012. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. szept. 23. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!